Családi ház tervezésekor az első lépés, hogy meghatározzuk az épület karakterét, hiszen ettől függ, hogy meredek vagy alacsony hajlásszögű, esetleg lapos tető fedje-e a házat. A döntéskor ügyelni kell arra, hogy otthonunk jól illeszkedjen a már kialakult lakókörnyezetbe, de lényeges a funkciók alapos átgondolása is.
Magas tetős házban a tetőtér beépítése nagyon egyszerű. Mivel a szükséges tér már adott, nem kell növelni az alapterületet, de nem árt, ha tisztában vagyunk néhány fontos építésügyi előírással. A tetősíkablakok elhelyezésénél például lényeges, hogy az ülő ember szemmagassága az ablak alsó síkja fölé kerüljön, tehát még kényelmesen kilásson rajta. A kitekintési sík – az ablaktok és az üveg találkozása által kijelölt sík – magassága ideális esetben 90-110 cm.
A tetőtéri lakások általában nem függőleges falak által határoltak, így a belmagasság változó, a szobák utcai homlokzati szélein gyakran csak 80 cm. Ebből adódik a nettó és a bruttó alapterület különbsége; a bruttó alapterület a teljes padlófelület, a nettó pedig az a terület, ahol a belmagasság legalább 1,9 m. Ez utóbbit nevezzük hasznos alapterületnek.
A teljes cikk ITT olvasható el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.