Az itt élő család le sem tagadhatná a természet iránti szeretetét: a fák, füvek, virágok, kaktuszok zöldje mindenhol ott van a lakásban, megjelenik a falakon, a kiegészítőkben – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Célunk volt – és sikerült is – visszacsempészni a város sűrű szövetébe a pár perc sétányira fekvő Városliget üdeségét
– mondja Makrai Fanni.
Az ő és Nyári Atilla által alapított ANY Architetcs tervezőiroda szabad kezet kapott a családtól, a bizalmat pedig meghálálták, a munka végeztével alig lehet ráismerni a 107 négyzetméteres lakásra.
A tulajdonosok azt kérték, alakítsunk ki jó nagy közösségi teret, ahol egyszerre lehet jókat beszélgetni, hatalmas sakkpartikat tartani, vagy csak kényelmesen elhelyezkedni a családi könyvtár polcai előtt a füles fotelben
– veszi át a szót Nyári Atilla.
Ugyanebben a helyiségben alakítottunk ki egy gamer sarkot a nagyfiúnak, de találtunk helyet a nagylány pianínójának is.
A tereket, szobákat alaposan átrendezték, falakat vettek ki és építettek be: az egyik nagyobb hálót kettéosztották, így lett a gyerekeknek külön szobája, az egykori konyha helyén ma a szülők hálószobája található, a kamra és a kis wc összenyitása által létrejött, különös, konkáv alakú helyiségből pedig dolgozószoba lett. A korábban a nappali mellett helyet kapó nagyobbik háló pedig ma már konyha és étkező.
A konyha kialakításakor fontos szempont volt, hogy az is részt vehessen a társasági eseményekben, aki éppen az ételt készíti. De számított az is, hogy a bárpultnál kényelmesen el lehessen férni, segíteni a főzésben. Itt, a pulttal szemben kapott helyet az étkezőasztal is. A nappali, az étkező és a konyha így egy légtérben található, jó átlátással a társalgóból a családi asztalra, ugyanakkor a konyhai rumlit „dzsungelfal” rejti el.
Habár a kék klasszikusan nem a konyhába való, beleszerettünk ebbe a csempébe
– mondja a belsőépítész.
Nagy volt az öröm, amikor megtaláltuk a hozzá passzoló rombusz fogantyút!
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)