A leggyakoribb konyhaberendezési hibák

Az alábbi tippekkel elkerülhetjük ezeket a ballépéseket, vagy orvosolhatjuk a gyakran elkövetett hibákat.

null

A konyha az egyik legnehezebben átalakítható helyiség a lakásban. A megvásárolt konyhabútort általában ritkán cseréljük le és a hibák, amelyeket e helyiség kialakításakor elkövetünk, gyakran csak hosszútávon válnak szembetűnővé. Az alábbi tippekkel elkerülhetjük ezeket a ballépéseket, vagy orvosolhatjuk a gyakran elkövetett hibákat – írja a lakáskultúra.hu.


A színek

A fehérrel és különböző árnyalataival nem lehet mellényúlni, más, élénk színek azonban kevésbé szerencsés választásnak bizonyulnak a konyhában – főleg, ha sokféle színkombináció keveredik.

 

Nem azt sugalljuk ezzel, hogy csak a monokróm megoldás a jó döntés. Játszhatunk a különböző, egymást jól kiegészítő, főleg pasztell árnyalatokkal, ám ritkán szerencsés, ha a nagyobb bútorok kapják a legélénkebb színt. Jó kiindulási alap a világos konyhabútor, amihez bátran próbálgathatjuk a különböző színes kiegészítőinket.

 

Ha a hiba már megtörtént, akkor sincs nagy baj: amennyiben unjuk a választott színt a konyhaszekrényen, fessük le kifejezetten erre a célra kapható festékkel, vagy takarjuk be bútormatricával – e műveletekhez érdemes lehet szakember segítségét kérni.

 

A burkolat

A felső és az alsó konyhabútorok közötti részt a legtöbb konyhában csempe fedi. Ha meguntuk az évekkel korábban választott mintát, kevesen ugrunk neki egy teljes burkolatcserének – ilyenkor jó megoldás a különféle fali-és csempematricák bevetése. Ezekkel könnyen, olcsón és gyorsan átalakíthatjuk a falakat.


Persze ez sem tökéletes és végleges megoldás: könnyen előfordulhat, hogy a választott minta erősen elüt a konyha stílusától, ezért vásárlás előtt alaposan gondoljuk meg, valóban jó választás-e. További gond a matricákkal, hogy a folyamatos tisztítástól hamar kopnak.

 

A megoldás? Ahogyan a nagyobb bútorok esetében, úgy itt is azt javasoljuk, kapjanak inkább semleges árnyalatot a falak, ha felfrissítenénk a konyhánkat, tegyük azt a kiegészítők évszakonkénti cseréjével. Amennyiben ragaszkodunk az erős, mintás csempéhez, úgy azt csak egy keskenyebb sávban, ne a teljes falfelületen alkalmazzuk.

 

A funkció figyelmen kívül hagyása

A konyhában bizonyos műveleteket egymás után végzünk el: főzés közben például igencsak zavaró lehet, ha a pulttól a szemetes messze esik. A konyha berendezésekor gondoljuk végig, mit milyen sorrendben csinálunk és ennek megfelelő sorrendben helyezzük el a bútorokat, tárgyakat. Funkcionálisan legfontosabb elemek a mosogató, a főzőlap és a hűtő hármasa.

 

A polcok

Amennyiben lehetséges, a plafonig építsük be a felső konyhaszekrényt. Az alacsonyra tervezett szekrényektől a belmagasság is alacsonyabbnak tűnik, ráadásul a szekrény tetején könnyen megül a por (és a zsír), ami takarítása igencsak időigényes – főleg, ha nyitott polcként használva különböző kisebb-nagyobb tárgyakat is tárolunk itt.

 

A világítás

Ha érdekli, miért nem elegendőek a konyhában csupán a funkcionális fényforrások, olvassa el a teljes cikket a Lakáskultúra oldalán!

 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pixabay)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.