Ez a minimalista stílusú lakás egy nagy múltú szecessziós épület tetőterében található, a Gutenberg-otthont Vágó László és Vágó József tervezte 1906-ban – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
A régi tetőszerkezet miatt négy eltolt szintre tagolódik a tetőtéri lakás – éppen emiatt szeretett bele az olasz Matteo.
Tetőtéri tágas terek
A Budapesten élő étterem-tulajdonos Csupor Anna belsőépítészt bízta meg a tetőtéri lakás megtervezésével, akinek egyedi stílusa felkeltette a figyelmét.
Az alaprajz jó értelemben „szadbalt”, tagolt, de pont ettől nagyon élhető. Határozottan elkülönülnek az egyes funkciók, és mivel a beltéri lépcsőt el lehetett mozdítani középről, a nappalit sikerült egy nagyvonalú térré alakítani
– magyarázza a Mosskito Interior Design tervezője.
Tetőterek esetében az első és talán legfontosabb lépés a megfelelő szigetelés beépítése, főleg egy ilyen helyen, ahol 24 ablak sorakozik a tető ferde síkján.
Itt egy résmentesen fújt purhab szigetelést alkalmaztak, amely remekül bírja az időjárás változékonyságát, így nem alakulnak ki hőhidak, és a klímát is csak ritkán kell bekapcsolni, márpedig ez egy tetőtérben nagy szó.
Izgalmas színpárosítások
A nappali, az étkező és a konyha egy térben helyezkedik el, az egybefüggő dekorbeton padló optikailag hangsúlyozza egységüket.
A szürke padlóhoz törtfehér falak, fekete lámpák, étkezőbútorok, kapcsolók, egy sötétszürke sarokkanapé, antracitszínű konyha és natúr fenyőfa gerendák társulnak.
A fenyő színe visszaköszön a tetőtéri lakás más pontjain is: a nappaliban végigfutó dobogón, a tömörfa parketta anyagán, amitől még mozgalmasabb lesz a látvány.
A palettát a sárga fotelek és a piros színfoltok teszik teljessé, különösen izgalmas Tarasz Tolsztikov ukrán képzőművész nonfiguratív festménye.
A teljes cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)