Nyáry Erika és férje, Jordán Sanz kedvenc városnegyedükben nézelődve találtak rá az eladó ingatlanra, egy műemléki védelem alatt álló házban.
A majdnem 4 m belmagasságú lakás alaprajza – egy korábbi leválasztás eredménye – komoly kihívások elé állította a szakembereket – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Aki régi bérházban vásárol ingatlant, gyakran szembesül hasonló problémával.
Az építész-belsőépítész házaspár azonban kapva kapott az alkalmon, hiszen végre saját maguk megrendelői lehettek, senkivel nem kellett egyeztetniük, és kompromisszumok nélkül valósíthatták meg elképzeléseiket.
Zöld oázis a belvárosban
Igazi szerelemprojekt volt, bár tudtuk, hogy nem mi fogunk beköltözni, mivel nekünk eggyel több szobára lett volna szükségünk– meséli Erika.
Ennek ellenére nagyon élveztük a munkát, hiszen teljes egészében a saját ízlésünk szerint dolgozhattunk.
Az ingatlanban már régóta nem lakott senki, ezért elég rossz állapotban volt, ráadásul az alaprajznak a leválasztásból adódó hibáit is ki kellett javítani. A tervezők tágas, nagyvonalú enteriőrben gondolkodtak, és fontos szerepet szántak a Bakáts térre nyíló kilátásnak, ezért az eredetileg egymásból nyíló két szobát nem választották el teljesen.
A korábban a folyosón lévő konyha a nappalival került egy térbe, az étkezőasztalt a háló felőli fal elé helyezték.
Nincs terasz, és amikor 2020 nyarán elkezdtük a munkát, már javában tartott a járvány, ezért is döntöttünk az urban jungle, a zöld oázis hangulat megteremtése mellett. A kijárási korlátozás miatt arra törekedtünk, hogy amennyire lehet, zöld legyen a lakás
– mutatja Erika a rengeteg szobanövényt.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)