Lakkozott beltéri üvegek
A Lacobel 4-12 mm vastag, színtiszta floatüveg, amelyre egy lakkréteget hordanak fel – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
A lakk egyrészt fényesebbé teszi az üveg felületét, másrészt védi a karcolástól.
Rengeteg színben elérhető, azaz teljesen egyedi lesz a gyárilag festett darab. Egy újabb változat a savmart floatüveg, ennek egyik oldala lakkozott, a másik pedig selymes tapintású, matt felületű. Hátránya, hogy meglátszanak rajta az ujjlenyomatok, üvegtisztító szerrel kell tisztán tartani. A lakkozott üvegfelületek számos módon megjelenhetnek a lakásban. Készülhet belőlük tolóajtóbetét, bútorfront, asztallap, kisebb-nagyobb méretű falburkolat vagy pult a fürdőszobába és a konyhába.
Kizárólag olyan helyre kerülhet, ahol nem éri magas hő, és ahol a rögzítéshez nem kell furatokat kivágni a táblából, hiszen ezeket az üvegeket nem lehet edzeni.
Optiwhite
Ez a típus mutatja meg legszebben a festett árnyalatot, mivel az üvegre jellemző zöldes szín nincs jelen az anyagban.
Rendelhető edzve, tehát nemcsak mosdópult, bútorfront, polc vagy tolóajtó gyártható belőle, hanem konyhai hátfal is.
Bírja a hőt, és a konnektorok helyét is ki lehet belőle vágni. 4-6-8-10 mm-es vastagságban, gyári élcsiszolással készítik, egyedi méretben és színben.
Nem edzett üvegek
A vékonyabb, nem edzett üvegfelületek számos helyen felbukkanhatnak a nappaliban, az étkezőben és a hálószobában dekorációs elemként, de ráragaszthatjuk akár bútorlapra is. A rögzítéshez használhatunk flexibilis csemperagasztót vagy szilikont, de a legjobb a gyártó cég által javasolt ragasztó.
Az előállítás során – a méretre vágás után – az „extra clear” floatüvegnek a választott RAL- vagy NCS-színre festik és égetik a hátlapját, amitől igazán egyedivé válik.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)