A biztonsági játék
Minél világosabb, annál tágasabbnak tűnik – szól az aranyszabály. A kis fürdőszoba előtt állva, a teljes tanácstalanságban a fehér vagy világos árnyalatú, kisméretű burkolatok választása mindig a legkönnyebb, és legbiztonságosabb út – olvasható a Lakáskultúra cikkében. A kád vagy a zuhanyzó környékét pedig ilyenkor is kiemelhetjük domború, 3 dimenziós lapokkal, amelyek diszkréten díszítik a teret. Így színek nélkül, mégis könnyedén emelhetünk ki, tehetünk hangsúlyossá egy-egy elemet.
Csak ott burkoljunk, ahol feltétlenül szükséges
A magasságot és a térérzetet növelhetjük, ha a hosszúkás, kisméretű lapjainkat állítva burkoljuk: ezek felfelé vezetik a tekintetet. Nem szükséges a kis fürdőszoba összes falát padlótól a mennyezetig burkolni, elegendő csupán a mosdó és a zuhanyzó, vagy éppen kád körül. Így pénzt spórolhatunk, meghagyjuk a falak természetes szellőzését, ráadásul így további esztétikai elemeket is adhatunk a fürdőszobánknak. Ebben az esetben választhatunk vagány, színes lapokat, felette a fal padig kaphat egy nyugodtabb, lágyabb árnyalatot -használjunk cseppálló festéket!
Nagy lapok kis helyiségben
Korábbi vélekedések szerint kis helyiségben csak a kis csempék mutatnak jól. Ez az „alapvetés” önmagában nem állja meg a helyét, hiszen minél kevésbé töri meg a falfelületet a fuga vonala, annál egybefüggőbb, nagyvonalúbb lesz az összhatás. Egy sima, minta nélküli, ugyanakkor színes greslap nem tűnik izgalmas megoldásnak, azonban a kiegészítőkkel mindent fel lehet dobni. Egészen hívogató és szobaszerű fürdőszobákat is létrehozhatunk klisék nélkül.
Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Ilusztráció (Forrás: Pexels)