Húzzuk el a faltól
Első körben mindig azt kell eldönteni, hová is szeretnénk helyezni a kis nappali legnagyobb bútordarabját, a kanapét. A következő lépés: hová kerül ehhez képest a tévé? A kanapé a nappali szíve és lelke, hiszen általában szeretjük a kényelmében tölteni az időnket, legyen szó akár a munka utáni lazulós órákról, a hétvégékről vagy nagy baráti beszélgetésekről – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Ez a bútordarab nagyon trükkös, mivel mindig jóval nagyobb helyet foglal el a térből, mint ahogyan azt elsőre gondolnánk. A legnagyobb bútordarab a leghosszabb falszakaszra kerül, ilyenkor érdemes 10-15 cm-t is elhagyni a faltól és egy kvázi légrést hagyni a kanapé és a fal között. Ettől az apró, de jelentéktelenek tűnő trükktől máris szellősebb lesz az összkép.
Játék a lábakkal
A kanapénk nyugodtan lehet akár egy robusztusabb darab, szinte láthatatlan lábakkal. Ha ugyanis mellé filigránabb, vékony lábakkal rendelkező dohányzóasztalt vagy fotelt helyezünk, a tér még mindig könnyed marad. Ugyancsak növelhetjük a kis nappali térérzetét, ha lábak nélküli médiaszekrényt választunk, és azt fúrjuk fel a falra, így szabadon hagyva alatta a padlót – ezáltal máris sokkal nagyobbnak érzékeljük a teret, mint amekkora az a valóságban. Nem gondolnánk, de gyakran magát a TV-t is lábra állítjuk. Ezt érdemes átgondolni: ha adott a lehetőség, rögzítsük a falra a tévét, és rejtsük el a kábelezést. Így nem terheljük a teret a „földhöz ragadt” berendezésekkel.
Kerekded idomok
A kis tereknek mindig nagyon jól áll, ha sok kerekded vonalvezetést alkalmazunk, legyen szó nagyobb vagy kisebb bútordarabokról, festésről vagy dekorációs tárgyakról. Helyezzünk a kanapé vagy a fotel mellé kerek, nagyjából 40 cm átmérőjű lerakóasztalokat. Az ívek mindig szépen vezetik a tekintetet, ráadásul így kevesebb a kiálló sarok, amelyekbe esetlegesen beleütközhetünk.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)