Néhány apró hiba, amiket a sütőddel elkövethetsz

Azt gondolnánk, hogy a mai sütőknél olyan nagyot hibázni használatkor vagy tisztításkor nem nagyon lehet.

null

Előmelegítés

Sokan alábecsülik a sütő előmelegítésének jelentőségét, és ez hiba, mert az előmelegített sütőben sokkal hamarabb elkészülnek az ételek. Emellett a receptekben szereplő sütési idő mindig előmelegített sütőre vonatkozik – ha valamit hideg sütőbe kell tenni, azt mindig jelzik. Tehát fontos ahhoz, hogy megfelelően átsüljön minden.

Adunk egy tippet is, hogy megjöjjön a kedved az előmelegítéshez:

ha nem csak sütni, hanem főzni is készülsz, helyezz egy serpenyőt a sütőbe, miközben előmelegíted, így az is felmelegszik, ami jól jön majd a főzésnél.

Edények

Kiemelten fontos, hogy a sütéshez megfelelő edényt használj, bár az üveg általában tökéletesen alkalmas a sütéshez, előfordulhat, hogy túl vékony és nem bírja a hőt, elreped.

Van néhány apróság, amit feleslegesnek gondolhatunk, de valójában, a végeredmény szempontjából meglepően fontosak
Fotó: Flickr

A különböző fogantyúk okozhatnak még bosszúságot, hiába lenne az edény teljesen alkalmas a sütéshez, ha a fogantyúja műanyagból vagy gumiból készült, ezek ugyanis egy bizonyos hőmérséklet felett megolvadnak.

Figyelj ezekre, mert, sok, másra teljesen jól használható edényt tönkre tehetsz.

Ajtónyitogatás

Sokan vannak, akik minden egyes alkalommal kinyitják a sütőajtót, amikor ellenőrizni szeretnék a készülő ételt.

Ez nem túl jó ötlet, mert ilyenkor a sütő akár ötven fokot is hűlhet. És a sok nyitogatás árthat a végeredménynek.

Nem véletlenül átlátszó a sütőajtó – mondjuk a rendszeres takarítása elengedhetetlen az átlátogatáshoz – és van lámpa is a sütőben. Nyitogatás nélkül is meg tudod nézni.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Így válassz edényeket, hogy megelőzd a káoszt a konyhában

Ahhoz, hogy hatékonyan tudj sütni és főzni, elengedhetetlen, hogy megfelelő minőségű edényekkel dolgozz, ezek az edények viszont egyáltalán nem kell, hogy drágák legyenek! Van azonban pár feltétel, aminek meg kell felelniük, ha nem akarod, hogy a főzés stresszes legyen, a végeredmény pedig hol ilyen, hol pedig olyan legyen az edény hangulatától függően.

Mindenkinek mások a főzési szokásai, így amikor veszel valamit, gondold át, valóban szükséged van-e rá, tényleg fogod-e használni, ha igen, akkor mire és mikor. Nincs idegesítőbb annál, mint amikor nem férsz el a tárgyaktól a konyhában, amikre igazán szükség sincs, de kidobni sem szeretnéd őket, hiszen drágán vetted.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.