Ételek, amelyek jobban felpörgetnek, mint a kávé

Ha egy kiadós alvás után egy nagy bögre kávé, helyett érdemes mást is kipróbálni.

null

Koffein helyett: víz

Igen, egy pohár víz is segíthet felébredni. Az enyhe kiszáradás miatt ugyanis úgy érezhetjük magunkat, mintha fáradtak lennénk, mert nincs elég víz a szervezetünkben ahhoz, hogy a testünk normálisan működjön. A legtöbb ember kissé dehidratált kora reggel, így a kávé helyett sok esetben inkább a víz lenne a megoldás. Szóval ha reggel fáradtan ébred, jusson eszébe, hogy nem csak a koffein segíthet!

Az enyhe kiszáradás miatt úgy érezhetjük, mintha fáradtak lennénk
Fotó: PEXELS

Chia-mag

A chia-mag omega-3 zsírsavakban gazdag, amik segítenek megszüntetni a fáradtságot. Sőt, az apró magvak akár a tízszeresükre is felszívhatják magukat a gyomrunkban, így felgyorsítják az emésztést, hidratálnak és ébren tartanak.

A chia magokat számos változatos formában fogyaszthatjuk
Fotó: PEXELS

Zöld levelek

A friss zöld levelek (például a spenót, a madársaláta vagy a rukkola) fogyasztása az egyik legjobb módja az energiaszint növelésének. Ezek ugyanis sok-sok B-vitamint tartalmaznak, amik segítenek a testünknek abban, hogy az ételt energiává alakítsa át.

Borsmenta

A szakemberek azt állítják, hogy a borsmenta illata fokozza az éberséget és csökkenti a fáradtságot. Szóval ha a kávé helyett egy bögre gőzölgő borsmenta teával indítjuk a napot, garantáltan tele leszünk energiával!

A borsmenta kevésbé terheli meg a szívet
Fotó: PEXELS

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Koffein és társai – mértékkel hasznosak

Mik azok a táplálékkiegészítők, melyek bizonyítottan segítik a sportolókat, hogy kihozzák magukból a maximumot? Hogyan hatnak a teljesítményre? Ezeket vette sorra a CsupaSport cikke.

A táplálkozással kapcsolatban ahány ház, annyiféle szokás létezik, sokszor egymásnak teljesen ellentmondó módszerekről olvashatunk. Azzal már régóta tisztában vagyunk, hogy a sportban nyújtott teljesítményünkre nagy hatással van a táplálkozásunk, egy tudományos publikáció azonban bemutatta azokat a táplálékkiegészítőket, amelyek segítségével bizonyítottan jobban teljesítenek az atléták.

A kutatók manapság főként azt vizsgálják, mikor fogyasszunk – edzést megelőzően vagy inkább közben –, valamint hasznos-e, ha előtte megvonjuk a mindennapokban a szervezetünktől a koffeint.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.