Ez történik a testünkkel, ha rendszeresen túl későn alszunk el

A mai rohanó világban sokan éjfélkor is fent vannak, valaki a telefonját böngészi, rosszabb esetben pedig még a gép előtt ülve dolgozik.

null

De miért is fektetünk az alváshiányra nagy hangsúlyt? Azért, mert az állandó késői lefekvés kimerültséghez vezethet, amely hatással van a szervezetünkre is. Semmi baj azzal, ha alkalmanként sokáig marad ébren, de ebből nem szabad napi rutint csinálni, különben megbánja a szervezete – írja a Mindmegette.hu.

Gyengül az immunrendszer
Ha gyakran előfordul, hogy késői alvás módba kapcsol, a fehérjevérsejtjei szállításában részt vevő rendszer sérül, és nem megfelelően fog működni. A szervezetének legyengült immunrendszere pedig kevésbe lesz képes felvenni a harcot a kórokozókkal szemben.

Folyton csak enni szeretne

Az éhségérzete egész nap jelen lehet, hiszen az ezért felelős hormonok szintje megemelkedik a szervezetben, és emiatt folyton csak nassolna.

Gyorsabban fogsz ráncosodni
A kor nem számít, a kialvatlanság bizony előbb-utóbb ráncosodáshoz vezethet, amelyeken már a csoda szépészeti szerek is nehezen segítenek.

Fotó: Pixabay

Ügyetlenkedések és koncentrációs zavar
A koncentrációs nehézségek miatt folyamatosan elejtesz valamit, elesel vagy csak össze-vissza teszel és veszel. Ráadásul az agyműködésed egyre gyengébb és gyengébb lesz, egyszerűen nincs elég ideje a sejteknek és idegeknek a regenerálódásra.

Csökken a memória szintje
Tanulmányok szerint a kialvatlanság memóriaromláshoz vezet. A kevés alvás a neuronok nehézkes kommunikációját eredményezi, és ezáltal csökkent képességgel hívják vissza az emlékeket.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.