De miért is fektetünk az alváshiányra nagy hangsúlyt? Azért, mert az állandó késői lefekvés kimerültséghez vezethet, amely hatással van a szervezetünkre is. Semmi baj azzal, ha alkalmanként sokáig marad ébren, de ebből nem szabad napi rutint csinálni, különben megbánja a szervezete – írja a Mindmegette.hu.
Gyengül az immunrendszer
Ha gyakran előfordul, hogy késői alvás módba kapcsol, a fehérjevérsejtjei szállításában részt vevő rendszer sérül, és nem megfelelően fog működni. A szervezetének legyengült immunrendszere pedig kevésbe lesz képes felvenni a harcot a kórokozókkal szemben.
Folyton csak enni szeretne
Az éhségérzete egész nap jelen lehet, hiszen az ezért felelős hormonok szintje megemelkedik a szervezetben, és emiatt folyton csak nassolna.
Gyorsabban fogsz ráncosodni
A kor nem számít, a kialvatlanság bizony előbb-utóbb ráncosodáshoz vezethet, amelyeken már a csoda szépészeti szerek is nehezen segítenek.
Ügyetlenkedések és koncentrációs zavar
A koncentrációs nehézségek miatt folyamatosan elejtesz valamit, elesel vagy csak össze-vissza teszel és veszel. Ráadásul az agyműködésed egyre gyengébb és gyengébb lesz, egyszerűen nincs elég ideje a sejteknek és idegeknek a regenerálódásra.
Csökken a memória szintje
Tanulmányok szerint a kialvatlanság memóriaromláshoz vezet. A kevés alvás a neuronok nehézkes kommunikációját eredményezi, és ezáltal csökkent képességgel hívják vissza az emlékeket.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!