A kerékpártúrákat segítő 15 e-bike-ot adtak át Hortobágy-Mátán

A kerékpárokat főleg vezetett túrákon használhatják a természetkedvelők.

null

A táj megismerését, a természetszeretet erősítését támogatandó, 15 e-bike-ot kapott a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztosi Iroda, valamint az Aktív és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ jóvoltából szerdán.

A kerékpárokat főleg vezetett túrákon használhatják a természetkedvelők.

– Itt most többről van szó, mint tizenöt kerékpár átadása. Azt valljuk, hogy akkor lehet igazából megszerettetni a természetet, természetvédelemre ösztönözni az embereket, ha közvetlenül megismerik azt. Ezekhez pedig attrakciók kellenek – beszélt a biciklik átadóján az egyik adományozó szervezet, az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ kommunikációs igazgatója, Petényi Mirkó. A szakember kitért arra, is, hogy a vidék felfedezésének, a természetjárásnak jelenleg a filmcsatornák és a mobiltelefonos játékok a versenytársai. Ezekkel szemben kínálnak versenyképes attrakciókat. – Így jutottunk oda, hogy indítsunk el egy E-bike programot a nemzeti parkokban. Ebben partnerre találtunk a nemzeti parkokban, befogadták a gondolatot, majd beszereztünk 211 darab e-bike-ot, amelyek közül 150-et, tizenötöt-tizenötöt egy-egy nemzeti parknak oda is adtunk.

Dr. Kovács Zita, a nemzeti park igazgatója ismertette a nemzeti park által szervezett három túraútvonalat. Elsőként a puszta jellegzetes tájain keresztül vezetőt, amelynek célállomása Hortobágy-Halastó. Ez 25 kilométeres kerékpártúra. Utána egy közel harminc kilométeresre, a Hortobágy keleti pusztáit bebarangolóra hívta fel a figyelmet, majd egy 12,5 kilométeres, a malomházi tanösvényt követő és a pusztai vadasparkot is bejáró túrára hívta fel a figyelmet.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Vérplazma adására kérik a fertőzésen átesett, gyógyult betegeket

Ahogy arról Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) szakmai főigazgató-helyettese beszélt, egy donortól levett plazmából három vérkészítményt állítanak elő, ez a jelenlegi protokoll alapján egy beteg terápiás dózisát jelenti. Vályi-Nagy István, a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének főigazgatója hozzátette, a koronavírus kezelésére egyelőre nincsenek speciális gyógyszerek, ezért vezették be ezt a passzív immunizációs eljárást, amelyben gyógyult emberek vérplazmáját használják fel a betegek gyógyítására.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.