Kézműves és (nép)mesés foglalkozás gyerekeknek

A kézműves foglalkozást követően a gyerekeket Fabók Mancsi bábszínháza várta mesére a tatabányai NépmesePontban.

null

A kézműves foglalkozást követően a gyerekeket Fabók Mancsi bábszínháza várta mesére a tatabányai NépmesePontban. Családi napot szervezett az iskolai őszi szünetre a Tatabányai NépmesePont. A Puskin Művelődési Házban sürgött-forgott a gyereksereg, régies, népi tevékenységekkel múlatták az időt. Termésekből készítettek bábot, emellett „hamupipőkéztek”, azaz babot, lencsét, borsót és kukoricát válogattak. A kézműves foglalkozások során népszerű volt a csutkából való várépítés, valamint a gyékényezés is, melyből a kis kezek által kishajók és copfos babák is készültek.

Szénási Veronika, a Tatabányai NépmesePont munkatársa elmondta: Szent Mihály napja után a kisfarsang ideje köszöntött be. A lakodalmak, bálok időszaka ez, a pincékben már forr a bor, Márton napkor pedig hagyományosan levágják a libákat. Az időszakot a Mindenszentek és a Halottak napja az emlékezéssel szakítja meg, de Szénási Veronika szerint egészen adventig ez alapvetően egy mulatozós periódus.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Érzékenyítve

Tizennégy civil szervezet, köztük a Nagycsaládosok Országos Egyesülete javaslatcsomagot állított össze, amelynek célja a gyermekek érdekeinek és a szülői jogoknak a normatív szintű szabályozása az érzékenyítés területén. A javaslat alapkoncepciója, hogy ezentúl a szülő mindenképpen kapjon kellő tájékoztatást mind az intézményekben zajló érzékenyítő programokról, mind pedig a célzottan érzékenyítő könyvekről, kiadványokról, műsorokról és más tartalmakról. A javaslat része, hogy a szexuális tárgyú érzékenyítéskor a gyermek részvételéhez szükség legyen a szülők előzetes, pontos tájékoztatására és írásbeli engedélyére. Így biztosítható, hogy az ilyen foglalkozáson csak az a gyermek vehessen részt, akinek a szülei ezt előzetesen írásban megengedték. Az aláírók kérése továbbá, hogy a törvényalkotók vizsgálják meg a szexuális érzékenyítés alsó korhatára meghatározásának lehetőségét.

A Meseország mindenkié című, botrányt kiváltó gyűjteményhez letölthető foglalkozásterv például alsósoknak, tíz éven aluli gyerekeknek ajánlja azt a mesét, amely két férfi házasságával ér boldog véget. A foglalkozásterv több helyen is rájátszik a tükrözésre, szerkesztői nyilván tisztában vannak azzal, hogy hatalma lesz a gyereken annak, aki visszatükrözi őt. Az identitásunk külső megerősítésekből épül fel, jó esetben azt tükrözi vissza a környezet: nekem gyönyörű vagy, öröm rád nézni. A játékos foglalkozás széles körű tájékoztatást nyújt az emberi jogokról is: „Házasodik a herceg: szabad párválasztáshoz való jog.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.