Nem csak mese a múlt – Kifestő könyv fiataloknak a régi világról

A régmúlt időkbe invitál az a kifestő- és foglalkoztatókönyv, amely fiataloknak és felnőttnek is tartalmas időtöltést kínál.

null

A régmúlt időkbe invitál az a kifestő- és foglalkoztatókönyv, amely fiataloknak és felnőttnek is tartalmas időtöltést kínál.

A Zala Múltja Hagyományőrző Egyesület gondozásában megjelent kiadványt szerdán a városházán mutatták be. A Göcseji ősz illusztrációit Rózsás Melinda rajzolta. A szöveg Balaton László nevéhez fűződik, aki Az öreg malom boldogsága című, gyermekeknek szóló kalendárium után újabb, a falumúzeumhoz kötődő történetcsokorral segít megismerni régmúlt idők falusi emberének életét, mesterségeit, eszközeit.

Az ezer példányszámban megjelent kötetnek elsősorban a fiatalok a célközönsége
Fotó: Pezzetta Umberto

A kötet címe azt sugallja, hogy folytatás következik, és ha ez így lesz, akkor azoknak a fiataloknak is felkelti az érdeklődésüket a skanzen felkeresésére, akik azt még csak a füzetből ismerik meg – fogalmazta meg Balaicz Zoltán polgármester az önkormányzat támogatásával, ezer példányban megjelent műről. A füzet a skanzenben és a Tour­inform irodában lesz elérhető, de eljuttatják az iskolákba is – tette hozzá Papp Tamás, az egyesület elnöke.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Emléktáblát állítottak Fekete György szülőházánál Zalaegerszegen

Születésének 88. évfordulóján emléktáblát avattak hétfőn Zalaegerszegen Fekete Györgynek, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) egykori elnökének szülőháza, a református parókia falán.

Balog Zoltán református lelkész, miniszteri biztos felidézte, hogy Fekete György gyermekkorában az egyik első élménye volt a zalaegerszegi református templom építése, ami lelkipásztorként tevékenykedő édesapja fő műve volt. Itt találkozott azzal, mit is jelent „míves anyagokból valami szépet alkotni”, megbecsülni a mesteremberek keze munkáját.

A nemzet művésze, a Kossuth- és Munkácsy-díjas belsőépítész, Zalaegerszeg díszpolgára életútjának felidézéseként Balog Zoltán egyebek közt arról beszélt: Fekete György egyik fontos életprogramja volt, hogy „vissza kell szerezni önmagunkat”. A magyar nemzet kultuszát kívánta felépíteni, „feldolgozni és ledolgozni annak történelmi és morális tanulságait”.

A Farkas Ferenc szobrászművész által alkotott emléktáblánál Fekete György családjának jelenlétében Balaicz Zoltán polgármester helyezett el koszorút, majd Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke mondott áldást.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.