Szép és szabadon bejárható – a Kéktúra mindenkié

Október 10-én a Magyar Természetjáró Szövetség nagyszabású túranapot szervez a Kéktúra útvonalán.

null

ORSZÁGOS KÉKTÚRA: KALAND ÉS KIKAPCSOLÓDÁS HAZAI TÁJAKON

1171 km Írott-kő és Hollóháza között. 27 nagyobb szakaszon, Magyarország 79 kistáján keresztül csupa-csupa élmény és látnivaló! Az Országos Kéktúra több mint egy „egyszerű” túraútvonal: igazi legenda.

Az Országos Kéktúra története több mint 90 évvel ezelőttig nyúlik vissza, túramozgalommá pedig az 1950-es években vált. Az elmúlt hosszú évtizedekben a Kéktúra egyre „épült-szépült”, a Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) kiemelt feladatként kezeli a fejlesztését.

Fotó: Burger Barna / Magyar Természetjáró Szövetség

A Kéktúrában az a nagyszerű, hogy legyen az ember akár kezdő természetjáró, akár tapasztaltabb túrázó, biztosan megtalálja a saját maga számára legtökéletesebb szakaszt. Aki egy könnyebb túrával kezdené, annak ott van például a hűvösvölgyi szakasz a Budai-hegységben (például az Árpád-kilátóval) vagy a Tapolca-Badacsonytördemic etap (a Szent György-heggyel, a Szigligeti várral). Aki pedig vadregényesebb, nagyobb kihívást jelentő útra vágyik, az többek között a börzsönyi (a 938 méteres Csóványossal) vagy a zempléni részek felé veheti az irányt. Az biztos, hogy bármerre is járunk, lenyűgöző látványban és maradandó élményben lesz részünk!

Az Országos Kéktúra egyszerre foglalja magába az aktív kikapcsolódást, a gyönyörű természeti látnivalók megtekintését, valamint hazánk számos kulturális értékének megismerését

OKTÓBER 10.: A KÉKTÚRÁZÁS NAPJA

Most szombaton a Magyar Természetjáró Szövetség nagyszabású közösségi túranapot szervez: a Kéktúra útvonalát 70 részre osztották fel (7 és 27 km közötti távok), amelyet 70 csoportban lehet végigjárni. A rendezvény ingyenes, de a csoportokba regisztrálni kell. Az egyes túraszakaszokról, a csatlakozásról, a szabad helyekről és minden fontos információról ide kattintva tájékozódhatsz!

A rezi vár romjai a Kéktúra 3. szakaszán
Fotó: MAGYAR TURISZTIKAI ÜGYNÖKSÉG

 

FEJLESZTÉSEK AZ ELMÚLT ÉVTIZEDBŐL

2019-ben rekordot döntött a kéktúrázók és a kéktúrákat sikeresen teljesítők száma, idén tavasszal pedig az Országos Kéktúra bekerült a National Geographic által 2020-ra leginkább ajánlott huszonöt utazási célpont közé. Az MTSZ szakmai igazgatójával, Stramszky Judittal arról beszélgetünk, hogy miben is rejlik a Kéktúra szépsége, sikere, és a szövetségnek milyen célkitűzései vannak a közeli és távoli jövőre nézve az útvonallal kapcsolatban.

Úton a 898 m magas Sas-kőre (Mátra, a Kéktúra 21. szakasza)

– Úgy gondolom, az Országos Kéktúra akkor került ismét reflektorfénybe, amikor a szövetség elkezdte az Országos Kékkör megújítását – mondja Stramszky Judit. – Ennek kapcsán számos fejlesztés történt, többek között az útvonal felmérése, a turistajelzések felújítása, útjelző- és tájékoztatótáblák kihelyezése, valamint a kapcsolódó szolgáltatások kibővítése. Egyre szélesebb közönséghez jutott el, hogy van egy ilyen csodás turistaút Magyarországon, valamint arról is több információt kaphattak, hogy miként is „működik” a kéktúrázás. Amikor azt mondom, hogy túramozgalom vagy szervezett turistaság, akkor sokan, akik ebben nincsenek benne, talán nem is tudják, hogy mit is takarnak pontosan ezek a definíciók, miközben lehet, hogy érdekelné őket. A Kéktúra nagyon régóta létezik, a szervezett turisták természetesen ismerték is. De az, hogy a Kéktúra ki tudta nőni magát, talán a fent felsorolt fejlesztések eredménye is. Ez volt az egyik kiemelt feladatunk az elmúlt évtizedben.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább!

A világ legjobb utazási célpontjai közé választották az Országos Kéktúrát

A 2020-ra leginkább ajánlott huszonöt utazási célpont közé sorolta a Magyarországon átívelő Országos Kéktúrát a National Geographic magazin nemzetközi honlapja.

Az Országos Kéktúra a világ legismertebb tudományos ismeretterjesztő magazinjának listáján olyan látványosságok között áll helyt, mint a Kalahári-sivatag, a Grossglockner-Hochalpenstrasse, Parma városa, a Maldív-szigetek, Asztúria, Tasmania, a Kamcsatka-félsziget vagy a Grand Canyon Nemzeti Park – tudatta az MTI-vel csütörtökön a Magyar Természetjáró Szövetség.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.