A Szent Jobb őre ólomüveg ablakot adományozott a templomnak

A szentmisét Snell György segédpüspök, a Szent István Bazilika plébánosa, a Szent Jobb őre tartotta.

null

– Árpád-házi Szent Erzsébet a világ egyik legismertebb magyar szentje. Róla nevezték el az 1926-ban épült fábiánsebestyéni templomunkat. A búcsút mindig Szent Erzsébet napjához legközelebbi szombaton tartjuk, most november 14-én – mondta a szentmise előtt a delmagyar.hu-nak Perlaki György plébános.

Adományok a templomnak

A búcsúi szentmisét Snell György segédpüspök, a budapesti Szent István Bazilika plébánosa, a Szent Jobb őre tartotta.

Snell György segédpüspök paptársaival áldotta meg az általa adományozott ablakot, jobbján Perlaki György, a község plébánosa
Fotó: Kovács Erika

– Ő gyermekként templomunk kántora is volt. Egy ólomüveg ablakot is adományozott templomunknak, ami Szent Gellértet ábrázolja. Szent Gellért 990 éve alapította az egyházmegyét. Ez az alkotás a karzaton díszíti a férfioldalt. Egy magát megnevezni nem kívánó adakozó jóvoltából készült egy másik vitrázs is, ami Szent Margitot ábrázolja, a magyar leányifjúság védőszentjét, aki 750 esztendeje hunyt el.

A templomnak adományozott Szent Gellért püspököt ábrázoló ólomüveg ablak
Fotó: Kovács Erika

Az üvegablakkal Trianon 100 éves évfordulója előtt is adózunk, hogy az elkövetkező generációk is tudják, milyen trauma érte hazánkat 1920-ban – említette meg a plébános.

Perlaki József üvegfestőművész készítette

Az üvegablakokat Perlaki József Podmaniczky-díjas üvegfestőművész, a plébános fivére készítette. Az új ablakokkal együtt immár 10 színes üveg díszíti a fábiánsebestyéni templomot. Az árpádhalmi új ólomüveg ablakokat is a művész készítette.

A szentmisén Snell György áldotta meg a két vitráge-t, aki Fábiánsebestyéntől néhány kilométerre, Kiskirályságban született.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Egy kovászból készíthet kenyeret a magyarság

Az összetartozás mindennapi kenyere

– Néhány segítőmmel június 4-re elkészítettük a nyers kovászt, utána a Szent István-bazilikába vittük, ahol Snell György segédpüspök, Bese Gergő atya segítségével megáldotta az „anyakovászt”. Itt osztottuk szét, ebből készítettük a száraz kovászt, ezt küldjük majd szerte a nagyvilágba, annak, aki kéri. A kovász a lehető legalapvetőbb elemekből áll: vízből és búzából jön létre, mégis mindennapos gondoskodást igényel, akár csak a hitünk és magyarságunk, ezért gondoltam, hogy jelképesen elkészítjük nemzetünk kovászát. Amikor ezt elmeséltem Iványi Marcellnek, fellelkesült és felajánlotta, hogy készít egy kisfilmet a kezdeményezésről.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.