Nyolcadik alkalommal választotta a nap képévé a National Geographic Kószó András drónfelvételét. A jutai (hobbi)fotós Vihar utáni csend című fotója egy különleges hangulatú budapesti látkép – írja a sonline.hu.
Nyolcadik alkalommal választotta a nap képévé a National Geographic Kószó András drónfelvételét. A jutai (hobbi)fotós Vihar utáni csend című fotója egy különleges hangulatú budapesti látkép – írja a sonline.hu.
– Legelőször egy olyan képet küldtem, amit Bőszénfán fotóztam – mondta Kószó András. – Egy ménes látható rajta felülnézetből, ahogy körbeállják az itatót, mint egy virágszirom, ez is lett a kép címe.
A sikeren felbuzdulva az alkotó további fotókat küldött a szerkesztőségnek, és szinte minden hónapban az ő fotója közül lett egy a nap kiválasztottja több ezer kép közül.
Az egyik fotó nyomtatásban is megjelent a National Geographic idei számában.
– Édesapám repülőgépépítő, pilóta és konstruktor volt és gyermekkoromban rengeteget repültem én is – tette hozzá a fotós. – Mindig lenyűgözött a látvány, hisz onnét fentről egészen más perspektívából látjuk a világot – mondta el András, aki már korábban is fotózott, de három évvel ezelőtt kezdett a drónfotózással komolyabban ismerkedni.
[caption id="" align="aligncenter" width="658"] A szemünk felemelkedik a levegőbe, és egy olyan helyre jut el, ahová azelőtt sosem[/caption]
– A Zselic, a Deseda voltak az első helyek, ahol röptettem, aztán amikor egy komolyabb gépre váltottam, már a Balaton felett és a Völgyhíd környékén is fotóztam. Ötszáz méter magasságig, és nyolc-kilenc kilométeres hatótávolságig terjed a kamera érzékenysége. Gyakorlatilag a szemünk felemelkedik a levegőbe, és egy olyan helyre jut el, ahová azelőtt sosem.
Ahogy a klasszikus fotózásnál, itt is a kreativitás és az önkifejezés a lényeg, és az, hogy a fotós bele tudja vinni saját magát és az érzéseit. Szeretem a napfelkelte és a naplemente felvételeket, ilyenkor egészen különleges színben pompázik minden
– mondta el az alkotó, aki számos egzotikus helyen is fotózott már, pár éve pedig a megye vezetése is felkérte Somogyországot bemutató kisfilm elkészítésére – mondta el lapunknak a fotós, aki elárulta, hogy a Szépséges tájaink madártávlatból című National Geographic csatornán futó sorozatban is látható lesz egy pár perces felvétel, ami a Völgyhíd környékén készült.
[caption id="" align="aligncenter" width="658"] Ahogy a klasszikus fotózásnál, itt is a kreativitás és az önkifejezés a lényeg[/caption]
– Szeretem az egyedi és különleges helyszíneket, legutóbb mindenszentek napján egy temető felett fotóztam sötétedéskor, gyönyörű látvány fogadott, mintha pixelekből állna a kép – magyarázta a fotós, majd hozzátette: tervei közt szerepel, hogy a Dolomitokról készítsen légifelvételt, de szívesen fotózna még Dubaiban, ahol már korábban is készített felvételeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.