Fontos mezőgazdasági út újult meg a Vidékfejlesztési Program közel 100 millió forintos támogatásának köszönhetően Vállajon, az önkormányzat és a gazdák önerejéből.
Fontos mezőgazdasági út újult meg a Vidékfejlesztési Program közel 100 millió forintos támogatásának köszönhetően Vállajon, az önkormányzat és a gazdák önerejéből.
A beruházást pénteken adták át hivatalosan. – A közel 1,2 kilométeres új útburkolat megkönnyíti a helyi gazdálkodók munkáját, hiszen a stabil, jó minőségű úton biztonságosan szállíthatják terményeiket, valamint ez a beruházás kiindulópontot biztosíthat további infrastrukturális fejlesztésekhez – hangzott el az eseményen.
– Ez idáig 12 mezőgazdasági út korszerűsítésére nyertek forrást ebben a térségben Vállajon a Vidékfejlesztési Programban, ami több száz gazdának nyújt segítséget
– mondta el dr. Simon Miklós.
Seszták Oszkár, a megyei közgyűlés elnöke a kistelepülések fejlesztését méltatta, hiszen minden egyes beruházás lehetőséget kínál a települések népességmegtartó képességének javítására, növelésére.
Vilmos István polgármester Vállajon belvízelvezető rendszerének kiépítéséről beszélt, amit hivatalosan ugyancsak ezen a rendezvényen adtak át.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Mától indítja az európai uniós és a nemzeti agrártámogatások előlegének folyósítását a Magyar Államkincstár. Az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint Magyarország az idén is az uniós szabályozás szerinti első lehetséges időponttól kezdi folyósítani a pénzeket.Jogcímtől függően az előleg mértéke a teljes összeg legfeljebb 70, illetve 85 százaléka. A most induló kifizetések mintegy 170 ezer gazdálkodót érintenek. Az agrártárca emlékeztetett: az idei évben a koronavírus-járvány jelentette nehézségek vagy a gyümölcsösökben pusztító, szinte példa nélküli fagykárok miatt kiemelten fontos, hogy az érintett gazdálkodók mielőbb hozzájussanak az őket megillető pénzekhez.
Ezzel is hozzájárulva a pénzügyi stabilitásuk megőrzéséhez és az őszi mezőgazdasági munkák elvégzéséhez. A magyar mezőgazdaság évente 700-800 milliárd forintnyi támogatásban részesül, a tavalyi összeg 793 milliárd forint volt.
Az összeg magában foglalja
Nagy István agrárminiszter korábban azt közölte, a 170 ezer gazdálkodó idén benyújtott egységes kérelmeire az előlegfizetéssel, majd annak lezárulta után a novembertől utalható részfizetésekkel összesen 290 milliárd forintot kapnak az érintettek a Magyar Államkincstáron keresztül.
Ebből a tervek szerint több mint 232,5 milliárd forint a közvetlen támogatásokhoz, 37,5 milliárd forint a területalapú vidékfejlesztési támogatásokhoz, 15,5 milliárd forint pedig olyan nemzeti agrártámogatásokhoz kapcsolódik, mint például az állattartók átmeneti nemzeti támogatása. Az uniós krízistartalék maradványából eddig ötmilliárd forintot fizettek ki az érintetteknek.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.