Csalás: negyvenkétmillió forintot lopott ügyfeleitől egy férfi

87 alkalommal csapott be olyan személyeket, akik üdülési jogukat szerették volna értékesíteni.

null

A Gyöngyösi Járásbíróság előkészítő ülést tartott december 3-án, csütörtökön abban a büntetőügyben, amiben nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével és más bűncselekmények elkövetésével vádol az ügyészség egy budapesti férfit. Hoszné dr. Nagy Tímea, az Egri Törvényszék sajtószóvivője arról tájékoztatta a heol.hu-t, hogy a terhelt megjelent, ám tagadta a bűncselekmény elkövetését. Az előkészítő ülésen a bíróság értesítésére részt vevő sértettek nyilatkoztak a polgári jogi igényük tekintetében.

A sajtószóvivő ­tájékoztatása szerint a Gyöngyösi Járási Ügyészség az egész ­országra kiterjedő csalássorozat elkövetése miatt emelt vádat a 35 éves fővárosi lakos ellen, aki

87 alkalommal csapott be olyan személyeket, akik értékesíteni kívánták az őket egyes hazai szállodákban és apartmanokban néhány hétre megillető üdülési jogot.

A vádiratba foglaltak szerint a férfi egy 2017 januárjában alapított kft. ügyvezetője volt. Cégét azért hozta létre, hogy kihasználja azok szorult helyzetét, akik – jórészt a létező túlkínálat miatt – hosszabb ideje nem tudtak túladni a gyakorta meggondolatlanul vásárolt üdülési jogukon. A cégvezető másokat bízott meg azzal, hogy 2017 folyamán a vállalkozás neve alatt magánszemélyeket hívjanak fel telefonon, és közöljék velük, hogy szereznek vevőt az üdülési jogukra.

Telefonon keresték fel a potenciális áldozatokat (a kép illusztráció)
Fotó: pexels

A csalás sértettjei azok közül kerültek ki, akik élni kívántak a lehetőséggel. A telefonálók személyes találkozót beszéltek meg velük, melynek során rávették őket arra, hogy az üdülési jog – általuk magasra becsült – értékének 20 százalékát előre fizessék ki jutalékként. Arról is meggyőzték az értékesítés ezen formáját elfogadó ügyfeleket, hogy várják meg türelemmel az adásvételi szerződést, amelyet – legfeljebb egy fél éven belül – a cég elküld majd nekik.

Az alkalmanként több százezer forint összegű jutalékot a sértettek néha nyomban átadták az ismeretlen ügynököknek.

Az is többször előfordult, hogy átutalták a jutalékot a kft. számlájára. A vádhatóság álláspontja szerint a pénz végül minden ügyletet követően a vádlotthoz került. Az esetek egy részében a férfi küldött ugyan postán szerződéstervezeteket a sértetteknek, ám ezeken vevőként rendre olyan külföldi állampolgárok neve és aláírása szerepelt, akiknek a személyét a nyomozás során sem sikerült beazonosítani. Vételárat senki nem kapott, a vádlott és cége pedig még az év folyamán elérhetetlenné vált a megbízók számára. A jutalékok összege együttesen 42 millió 640 ezer forintot tett ki. Az így okozott kár nem térült meg.

A teljes cikk ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.