Véget ért a drogterápiás otthonnak szervezett adománygyűjtés

A járvány miatt a létesítmények fenntartása még több terhet jelent, ezért kezdeményeztek gyűjtést.

null

A Magyarországi Református Egyház Kallódó Ifjúságot Mentő Missziója több mint harminc éve jött létre, a miszszió motorja Erdős Eszter lelkész. Ráckeresztúron jelenleg két külön helyszínen foglalkoznak szenvedélybetegekkel, 2021-ben azonban a továbbra is fennálló koronavírus-veszély miatt a létesítmények fenntartása még több terhet jelent, az intézmények mindennapi fenntartása került veszélybe.

Mint Eszter elmondta, ezért kezdeményeztek adománygyűjtő akciót s a jótékonysági futást, amelyet a gyülekezési tilalom miatt csak szűk körben, az otthon udvarán rendeztek meg.

„Valójában nem a vállalás nagysága, hanem a jó ügy képviselete a lényeg”
Fotó: Drogterápiás otthon

Gresó Lénárdtól, a drogterápiás otthon stratégiai munkatársától megtudtuk, a Magyarországon még kevésbé ismert követes adománygyűjtést választották, ami azt jelenti, hogy egy-egy jótékonysági nagykövet gyűjt az otthon javára adományokat barátaitól, ismerőseitől. Méghozzá úgy, hogy ő maga vállal valamit, tesz valamilyen felajánlást.

– Valójában nem a vállalás nagysága, hanem a jó ügy képviselete a lényeg. Van, aki futóverseny szervezését, más a súlyfeleslege leadását vállalja, megint más azt, hogy üzeneteket továbbít a bentlakóknak – magyarázta Lénárd a gyűjtés lényegét. Erdős Eszter, az otthon vezetője például azt vállalta, hogy angyalnak öltözve lefut a vállalkozó kedvű kliensekkel együtt egy kilométert, holott nagyon régen futott már, nincs edzésben. A futást még az elmúlt év végén megtartották, ám már tíz nappal előtte megjelentek a Facebookon Eszter különféle posztjai, melyekben fölidézte a múltat, megtérését, szolgálatának lényegét, s melyekben adakozásra biztatott. „A rovott múlt máshol hátrány lehet, nálunk viszont előny, mert a sebeinkkel segítünk” – írta posztjában.

A teljes cikket ITT érheti el.

Adományozás: Önzetlen segítség a kulcsi idősotthon lakóinak

Az idén a különleges veszélyhelyzet miatt az idősek otthonában élők teljesen elszigetelődtek a lakosságtól. Csak néhány nappal karácsony előtt jutott eszébe Pádár Editnek, hogy ők a karácsonyi ajándékozásból sem részesülhetnek úgy, mint máskor. Az ötletgazda a közösségi média segítségével ajándékozási szándékához társakat keresett. Így rövidesen csatlakozott a jó ügyhöz a Segíteni jó Kulcs elnevezésű közösség és több kulcsi, vagy kulcsi kötődésű civil is.

– Csak három nappal karácsony előtt született meg az ötlet. Eddig minden évben voltak a gyerekek karácsonyi műsorral az időseknél, és úgy tudom, a Vidám Emberek Közössége is rendszeresen látogatta a lakókat. Most semmi közvetlen kapcsolatuk nincs a faluval, sőt az idős emberek hónapok óta még a szobájukból sem jöhetnek ki, nem találkozhatnak rokonaikkal sem.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.