– Minden 2008-ban kezdődött, amikor a szüleimmel elhaladtunk a székesfehérvári gördeszkás park előtt – idézte fel emlékeit Major Balázs, aki két évvel később kapta meg első BMX-ét, mellyel kedvére trükközhetett.
– Minden 2008-ban kezdődött, amikor a szüleimmel elhaladtunk a székesfehérvári gördeszkás park előtt – idézte fel emlékeit Major Balázs, aki két évvel később kapta meg első BMX-ét, mellyel kedvére trükközhetett.
Saját bevallása szerint iskola után a számítógépén órákon keresztül nézte a különböző bringás videókat, hogy így sajátítsa el az alapokat. 2011-ben már egy másik BMX-re ült rá, és megismert egy társaságot, akiknek köszönhetően három év alatt rengeteget fejlődött.
– 2014-től kezdve már Budapestre, Dunakeszire és Székesfehérvárra is lejártam. Aztán egy másik esztergomi csapattal újra felfedeztük a városi pályát. Ott tanultam meg szaltózni is, vagyis ugrás közben átpördültem a fejem felett. Egy szlovák barátom kiabálta nekem, hogy „Gyere, Major, csinálj flip!”. Én pedig eleget tettem a kérésének – bizonygatta tudását a fiatal.
Major Balázs idővel egyre bátrabb lett, és ahogy az lenni szokott, a sérülések sem kerülték el őt.
– Véradás után sose ülj kerékpárra! Egy ilyen alkalommal a bemelegítéskor még semmi bajom nem volt, de trükközés közben elestem, és megsérült a hüvelykujjam. Azóta néha érzek egy kattanást a kézfejemben, és előfordul, hogy hirtelen fájni kezd – ismertette.
2014-ben előbb elrepedt, majd később eltört a bal bokája. Mikor hallotta, hogy műteni kell, annyira bepánikolt, hogy mankókkal elsietett a kórházból. Végül megoperálták, és rendbe jött a lába.
– Aztán néhány hónappal később a bazilika parkolójában fel akartam ugrani, és végig szerettem volna gurulni egy busz oldalán. A mutatvány nem jött össze, könyökkel ráestem a betonra, így újra a kórházban kötöttem ki. Édesapámnak azt mondtam, hogy a fürdőszobában sérültem meg, és csak tavaly árultam el neki, hogy mi is történt valójában.
Az esztergomi fiatal az elmúlt években többször BMX-ezett már külföldön. Járt már Nagy-Britanniában, a szigetországi élmények a kommunikációs problémák ellenére is nagy motivációt jelentettek. Brüsszelben nagyjából százfős brigáddal kerekezett végig a városon, ezen felül Prágában és Genfben is megfordult.
– 2019 mozgalmas év volt. Hirtelen ötlettől vezérelve szponzorált bringásokkal együtt elrepültünk Hollandiába, ahol többek között Tom Van Den Bogaarddal, a híres holland BMX-essel is találkoztunk. Nagyon közvetlen srác. Aztán egy hétre rá már a horvátországi Eszéken csapattuk, ahol fürödtünk a Drávában is – mondta.
Akkor még nem is sejtette, hogy a májusi csobbanás csaknem megváltoztatja az életét. Tüdőgyulladást kapott, később a szövődmények miatt orvosról orvosra kellett járnia és a vizsgálatok először a daganatos megbetegedést sem zárták ki. Végül antibiotikumos kúrával gyógyult meg.
Major Balázs tapasztalatai szerint a bringások külföldön sokkal közvetlenebbek egymással. Részben emiatt szereti jobban az európai kalandokat és a „jamek”, vagyis az olyan események miatt, amikor is pólókat vagy egyéb jutalmakat osztanak a sikeresen kivitelezett trükkökért.
– Az a célom, hogy egyre jobb legyek, és örülnék, ha sikerülne szponzorokat is szereznem. Nagy álmom, hogy egyszer eljussak a pennsylvaniai Woodward nevű pályára. Mindent megteszek ezért – zárta szavait.
A teljes, eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.