Örökös helyén marad a bicskei turul

A kisváros szívében álló egykori Turul vendéglő az államosítást követően művelődési központként működik.

null

A bicskei művelődési ház rangos helyet vívott ki magának a szomorú államosítást követően, az utóbbi évtizedekben valóban a kultúra otthona volt 1952-es indulása óta. Mára lezárult ugyan egy korszak, a klasszikus népművelői és tehetséggondozói elvárások megváltoznak, de természetesen nem tűnnek el, mondja Mohainé Fejes Ágnes, aki 1976-tól dolgozott az intézményben.

A helytörténeti munkásságáról is ismert szakember 1984-től 1999-ig igazgatóként vitte a házat, élete egybeforrt küldetésével. Kiállítások, koncertek, színi előadások, klubfoglalkozások követték egymást elképesztő gazdagságban. Utódja, Nagyné Szita Erzsébet folytatta a tevékenységet, nemcsak a város, de a járás, sőt más vidékek alkotóinak, művészeinek teret biztosítva. Ő 1999-től irányította az összevont intézményt, huszonkét év igazgatói munka után a napokban vonult nyugdíjba. Takács József, fiatal szakember vette át a stafétabotot, hogy összefogja a korábbi koncepció szerint az önkormányzati fenntartású művelődési ház, könyvtár, és a kultúrkúria működtetését a szakemberek közreműködésével. Nyertes pályázatok, illetve a város saját forrása révén mintegy 200 millió forintot költenek a szép épületre.

Felújítják a bicskei Petőfi Művelődési Központot, amely 1952 óta szolgálja közösséget
Fotó: Ivanics Imre/feol.hu

A művelődési ház története új fejezet lett, s köszönhetően a mindenkori városvezetésnek, s a népművelő szakembereknek, büszkék lehetnek rá a bicskeiek.

Teljes felújítás következik tehát, a legkorszerűbb technikával, a villamos- és informatikai hálózat cseréjével, színpadtechnikával, hőszigeteléssel, energetikai modernizációval. S ami a lényeg, az épület karakterét, szeretni való múltját tükröző külsejét megőrzik!

A teljes cikk IDE kattintva érhető el.

Restaurátorműhelybe szállították a budai Vár ikonikus turulszobrát

Egy óriásdaruval emelték le a helyéről, majd a Savoyai teraszon kialakított szabadtéri restaurátorműhelybe szállították át a budai Vár ikonikus turulszobrát. A monumentális alkotást a Nemzeti Hauszmann programban újítják fel, a restaurálási munkálatokat pedig a látogatók is nyomon követhetik.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.