– Elengedtem a sakált, de nem a repcébe ugrott, hanem a tarlóra. Ott is maradt!
– Elengedtem a sakált, de nem a repcébe ugrott, hanem a tarlóra. Ott is maradt!
– mesélte kalandját társainak a vadásznap egyik résztvevője arról, hogyan ejtett el egy aranysakált a minap. Nem a levegőbe beszéltek a vadászok, ezt bizonyította a dúvadak terítéke, melyet fenyőágakkal övezve tettek közszemlére. Az idén elejtett példányok a tudományos kutatást szolgálják.
– Még mindig a róka és a borz a leggyakoribb ragadozó a megyében – hangzott el a bírálaton.
– Vita volt azon, hogy a dolmányos varjú lelövése egyenértékű-e azzal, ha valaki elejt egy aranysakált, de mi az egyenlőség mellett tettük le a voksunk.
A második lett a ragadozógyérítési programban 16 elejtett vaddal a polányi Rózsa Martin, aki a helyi vadásztársaság tagja. Kettővel többet lőtt ki Beda János, a tengődi vadásztársaság képviseletében. A Somogy Megyei Vadászok Szövetsége vándorkupát nyert a megmérettetésen.
– Egész éven át foglalkozom a ragadozók ritkításával – mondta Rózsa Martin, aki negyedik éve dolgozik hivatásos vadászként. – Eddig csak figyeltem a többieket, de az idén én is beneveztem. Kilenc rókát, két aranysakált, két borzot és három dolmányos varjút hoztam.
Versenykörülmények között választották ki a hivatásos somogyi vadászok közül azt, aki a 2021 augusztus 17-18-án az országos versenyen Hatvanban képviselheti megyénket. Több versenyszámban kellett az indulóknak teljesíteniük. Tíz hivatásos vadász állt rajthoz, és mintegy nyolcvan látogató kísérte figyelemmel a hivatásos vadászok szakmai napját. A verseny nyertese Felkai István Ottó, a SEFAG Zrt. iharosi vadászterületének hivatásos vadásza lett, ő képviseli a szakmát a rangos augusztusi, országos eseményen.
A legjobb somogyi vadász teljesítette a feladatokat, pontosan felismerte az állatok hangját, bizonyított a lőtéren, és a vadászkürt jelzései között is különbséget tudott tenni.
– Az elméleti tudásukról egy teszt kitöltésével adtak számot – mondta Kemenszky Péter fővadász, az Országos Magyar Vadászkamara Somogy megyei területi szervezetének titkára.
– A versenyen állathangokat kellett felismerni, és a vadászat fajtáiról szerzett tudásukról is számot adnak a versenyzők, de a vadászkürt jelzései között is különbséget kellett tenni, ahogy a növények között is.
Trófeabírálat színesítette a programot, a vadászok távolságot becsültek, és jól kellett bánniuk a golyós és sörétes fegyverrel a lőtéren.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.