A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége Tenyésztési díját nyerte el a Debreceni Egyetem a XXVIII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon. A Hódmezővásárhelyen megrendezett állattenyésztési és mezőgazda napokon az intézmény Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság (AKIT) Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet (DTTI) több lova is szakmai díjat kapott – írja a Hajdú-Bihar megyei hírportál, a haon.hu
– A 2009-ben, vagy előtte született kancák show bírálatát a DE AKIT DTTI gidrán kancája, Cselszövő I-54 (Serény) nyerte meg, továbbá harmadik díjat kapott a Gidran Cselszövő-23 (Boróka) nevű kanca. A 2014-2018 között született kancák közül a második díjat érdemelte ki a Gidran XXX-38 (Orsó) nevű ló, míg a harmadik lett a DTTI által tenyésztett Déva Gidran I-28 (Nádszál) nevű kanca. A díj kiérdemléséhez hozzájárult az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság kiállított lóállománya, a mezőgazdaság-, élelmiszertudományi és környezetgazdálkodási kar lovasképzésében résztvevő hallgatók szakmai programja, nem utolsó sorban a bemutatóra felkészítő lovas oktató munkája – mondta Mihók Sándor professzor emeritus.
A szakmai rendezvényen egy egyetemi és egy magántulajdonban lévő hidegvérű kancával bemutató programot tartott két ifjú hallgatónk, lovaglásukat a Magyar Hidegvérű Lótenyésztő Országos Egyesület különdíjjal jutalmazta. Hallgatóink az elvárásoknak kiválóan megfeleltek – fejtette ki Mihók Sándor.
A háromnapos rendezvény a kar lovasképzésében résztvevők gyakorlati képzésének fontos része.
A Debreceni Egyetem lovasképzésében jelenleg 20 ló, illetve velük együtt a génmegőrző programban közel 30 egyed vesz részt.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!