A frekventált helyen, a Nagyerdei körúton lévő ingatlan 2020 január elsejétől nem fogad vendégeket, azóta üresen áll. Az állami vállalat azért döntött a bezárás mellett, mert az üdülő kihasználtsága jelentősen visszaesett az utóbbi években, így aztán tetemes veszteséget termelt a fenntartása. A cég egyébként ugyanekkor – hasonló okok miatt – a balatonalmádi üdülőjét is bezárta.
Az interneten még fellelhető egykori szállásajánlatok szerint a postás üdülőben 30 szoba várta a pihenni vágyókat.
A szobákat LCD-televízióval, széffel, hűtővel és légkondicionáló berendezéssel szerelték fel. A két-, három-, négy- és ötágyas szobák mindegyikéhez fürdőszoba tartozott, az akadálymentesített épületben drinkbár és biliárdszoba is szolgálta a vendégek kényelmét. A 200 fős étteremben svédasztalos reggelit szolgáltak fel, de félpanziós ellátást is lehetett választani. Gyakran külső rendezvényeket is tartottak az üdülőben, ahol külön konferenciaterem is volt, de wellnessközpontot, szaunát és fitnesztermet, a gyerekeknek pedig játszóházat is kialakítottak. Az épület ötödik emeletén panorámás tetőterasz található.
A vaol.hu felkereste a Magyar Posta Társasági Kommunikációs Osztályát. Arra voltak kíváncsiak, hogy a vállalatnak a bezárást követően milyen tervei vannak az ingatlannal. Értékesítették-e már, vagy egyáltalán el akarják-e adni az üdülőt? Válaszukban azt írták: a postás üdülő eladása még nem történt meg, ugyanakkor továbbra is a társaság tervei között szerepel.
Várhatóan a közeljövőben megjelenik az értékesítéshez szükséges nyilvános pályázati felhívás
– írják.
Az ingatlan jelenlegi állapotára vonatkozó kérdésükre közölték: megítélésük szerint az épület megfelelő műszaki állapotban van, a rendeltetésszerű állapot fenntartásához szükséges intézkedéseket pedig megteszik.
Ingatlanpiaci források szerint a nagyerdei postás üdülő árát „látatlanban” meglehetősen nehéz megsaccolni.
Mint mondta, szállodák esetében bevett gyakorlat, hogy az eladási ár kialakításakor szobánként 15-20 millió forintot szoktak számolni, ami jelen esetben rögtön legalább félmilliárd forint. Ennél azonban egészen biztos, hogy sokkal többet ér az üdülő, hiszen a kalkulációnál számos egyéb tényező is latba esik. Így például az, hogy az ingatlan több mint 3 ezer négyzetméteres telken fekszik, ráadásul a Nagyerdőn, ami jelentősen növeli az értékét.
Szintén befolyásolja az árat az épület felszereltsége és állapota, és ebben a postás üdülő a szakértő szerint ránézésre nem tűnik rossznak. Ezt erősíti egyébként az a tény is, hogy a Nagyerdei körúton lévő ingatlanon nagyjából tíz évvel ezelőtt a Magyar Posta Zrt. jelentős felújítást végzett, amelynek során az akkor elvárt színvonalra „hozta fel” az üdülőt. Mindezeket figyelembe véve a reális értékesítési ár 1-1,5 milliárd között lehet majd.
Az eredeti írás ITT érhető el.