Az ivóvíz tisztításának folyamatát mutatták be Gárdonyban

A szennyvízkezelés fázisait is megismerhetik mindazok, akik ellátogatnak a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. nyílt napjainak valamelyikére.

null

A programsorozat szeptember végén Lengyeltótiban indult, az érdeklődőket a társaság működési területének 16 helyszínén, 3 vízműben, 8 szennyvíztisztító telepen és 5 laboratóriumban várják egészen október végéig. Köztük például a barcsi vízműben, a siófoki és a keszthelyi szenny­víztisztító telepen, valamint kaposvári és a gárdonyi (agárdi) vizsgálólaboratóriumban – írja a Fejér megyei hírportál, a FEOL.

 Szeretnénk, ha a működési területünkön élő emberek számára ne legyen misztérium az, hogyan vizsgáljuk és szűrjük a csapvizet vagy hogyan lesz a szennyvízből az élővizeinkbe visszajuttatható tiszta víz. 

Munkatársaink számos helyszínen izgalmas előadásokkal és bemutatókkal várták, várják az érdeklődőket – akár iskolai osztályokat, nyugdíjasklubok tagjait vagy más közösségeket, egyéni látogatókat – mondta el lapunknak Lakatos Edina, a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. sajtószóvivője.

A DRV nyílt napjain részt vevők megtudhatják például, hányféle vízbázisból, milyen eljárásokkal termelik ki az ivóvizet, valójában mitől válhat fehérré a csapvíz közvetlenül a kiengedése után, és hogy pontosan mit is vizsgálnak a laboratóriumokban, köztük a Fejér megyei, gárdonyi (agárdi) vizsgálólaboratóriumban.

A gárdonyi laboratórium nyílt napját október 4-én tartották, illetve október 11-én tartják. A laboratóriumokban az érdeklődők (felnőttek és gyerekek) egy kicsit maguk is kutatókká válhattak, válhatnak.

 

A teljes cikket ITT érheti el. 

Kiemelt kép: A társaság

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.