A terület pedig, ahová Cser-Palkovics András polgármester megálmodta a jövő városrészét, kézenfekvő és mégsem az: az Alsóvárosban, a Váralja területén a vasútállomástól délre, az M7-esig húzódó 500 hektáros területen található, dél-nyugaton a Sárkeresztúri, észak-keleten pedig a vasútvonalakkal határolva – írja a Fejér megyei hírportál, a FEOL.
Jelenleg mezőgazdasági tevékenység folyik itt, vegyes tulajdonosi háttérrel, de itt található a Basa árok mentén húzódó ökológiai hálózat is, vizes élőhelyek, zöldfelületek otthona.
A várostól eddig viszonylagosan elzárt terület a déli összekötő út, illetve a hozzá tartozó gyűjtőutak kialakításával „megnyílik” – ahogy a lehetőség is a fejlesztésre.
A hétfői tájékoztatón elhangzott: a zöld felületek megmaradnak, munkahelyek, közszolgáltatások, kereskedelmi funkciók, valamint az oktatás intézményei is elérhetőek lesznek, ahogy a pihenés, a sportolás, a rekreáció lehetőségei is.
A később érkező beruházók pedig már olyan zöld technológiákat vehetnek igénybe, amelyek a jövő fenntartható lehetőségeit, smart megoldásokat, megújuló energiaforrásokat jelentenek.
– Arra tennénk kísérletet, hogy e területen minden olyan szempontot érvényesítsünk, ami megújuló lehetőségeket tartogat, élhetőséget és zöld városfejlesztést tesz lehetővé. A legkiemelkedőbb partner benne az E.ON, amely nélkül nem tudnánk gondolkodni smart és megújuló energiákban – fogalmazott a polgármester, emékeztetve arra, hogy a fenntarthatóság már nem csak a jövő, de a jelen kulcsa is, amely alól a városfejlesztési megoldások sem kivételek.
Ezért csatlakozott Székesfehérvár az Under2 nevű klímavédelmi kezdeményezéshez, s ezért készül a városi klímastratégia is – amelynek kiváló cselekvési terévé válhat az új, zöld városrész.
A teljes cikket ITT érheti el.
Kiemelt kép: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap