Megalakításának 110. évfordulóját ünnepelte Borota

Emlékfát ültettek a faluház udvarán és a Magyar Falu Program forrásaiból megvalósult beruházásokat is átadtak a jeles alkalomból.

null

A Kiskunsági-homokhátság és a kiváló Bácskai-löszhát találkozásánál, Jánoshalmától tíz kilométerre fekvő, valamivel több mint ezerháromszáz lelket számláló Borota megszenvedte a tatárjárást, a törökdúlást és még Rém községhez is tartozott több mint 160 évig. De 1911-től végleg különvált a szomszéd községtől, azóta létezik mint önálló település, ezt a 110. fordulót ünnepelték a település lakói az elmúlt napokban.

– Sokan és sokat dolgoztak és dolgoznak ma is azért, hogy élhetővé váljon a település, hogy a jövő nemzedékének átadjuk azt a tudást, élni akarást, kitartást, tapasztalatot és szeretetet, amit mi magunk is itt tanultunk meg.

Azon dolgozunk, hogy az előző évszázadot még sok száz év kövesse, ezért folyamatosan építjük, szépítjük településünket

– hangoztatta Kissné Tóth Renáta polgármester a falu ünnepségén, amelyet megelőzően a Magyar Falu Program keretében nyert pályázati forrásból megvalósult fejlesztéseket is átadtak a településen.

Az új temetőben ötmillió forintból elkészült egy háromszázhúsz négyzetméteres bekötőút a ravatalozó előtt, a korábbi bekötőút folytatásaként. A nyolcvanas években épült ravatalozó épületét még az előző önkormányzati ciklus idején bővítették és újították fel teljesen.

Fotó: Pozsgai Ákos/baon.hu

Ünnepélyes keretek között átadták a felújított Kicsi Vagyok Én Napköziotthonos Óvodát is, ahol szintén a Magyar Falu Program keretében nyert 7,8 millió forintból teljesen megújultak a vizesblokkok. 

Az emlékfaültetésnek szép hagyománya van a településen, a falu önállóvá válásának 100. évfordulóján dr. Ádám Antal korábbi tanácselnök ajánlott fel egy tölgyfát, amit akkor a templom kertjében ültettek el. Most a jeles évfordulóra pedig egy fenyőcsemetét ültettek el a faluház udvarán. Azért fenyőt, mert a borotai címerben a tölgyfa mellett egy fenyőfa is látható. Az emlékfát Kissné Tóth Renáta polgármester, Bányai Gábor országgyűlési kép­viselő, Menyhárt Sándor plébános, valamint a képviselő-testület tagjai a falu lakóival közösen ültették el.

A teljes cikk ITT olvasható el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.