Kiss Renáta, az Egri Kulturális és Művészeti Központ igazgatója köszöntőjében elmondta, a pandémia után több tárlatnak adtak már otthont, ez a babakiállítás pedig nem mindennapi.
– A babkészítés a kultúra továbbadásának nem mindennapi módja, de tartalmában és látványában olyan érték, melyet minden egrinek érdemes megnéznie – fogalmazott. Herczeg István grafikusművész nyitotta meg a kiállítást, aki, szavai szerint, ilyen tárgyi együttessel eddig még nem találkozott – írja a Heves megyei hírportál, a heol.hu.
Guba Rózsa elmondta, makett babáinak egészét saját maga készíti kezdve az arcok szoborszerű negatívjának megfaragásától a fej, a test és a ruházat textilből való megformálásáig. A figurák és jelenetek alapját legtöbbször egy-egy korabeli festmény, dagerrotípia vagy fénykép adja, melyek magyarországi népi jelenetek esetében gyakran saját gyűjtésekből, helyi feldolgozásból származnak. Minden esetben igyekszik a leginkább korban hiteles forrásból elkészíteni babáit. A ruhákhoz felhasznált anyagoknál pedig igyekszik, környezettudatosan újrahasznosítani a régi textíliákat. Így nem ritka, hogy több száz éves csipkék vagy néhány tíz éves kelmék jelennek meg alkotásaiban. A tárlat november 14-ig látható.
Az eredeti cikket IDE kattintva olvashatják!