Újra megnyitott a salgótarjáni kőbánya

Újranyílt a III. kavicsbánya, így a jövőben innen láthatják el a megyében zajló építkezések alapanyagszükségletét. Ezáltal csökken a környezeti terhelés és a beruházások kivitelezési költsége is.

null

Az önkormányzat, a bányatársaság és az itt élők profitálhatnak a közel 15 éve bezárt nyersanyaglelőhely újranyitásából – hangzott el szerdán a III. salgótarjáni kavicsbánya ünnepélyes bemutatóján. A hét hektáros területen kitermelt alapanyagnak az építőipar a legnagyobb felvevője, számítások szerint a bánya közel öt év alatt merülhet ki. A tervek szerint ezt követően ipari parkot alakítanak ki a helyszínen – írja a Nógrád megyei hírportál, a nool.hu.

Salgótarján a megyei jogú városok közül sok tekintetben utolsó helyen áll. Ezért számunkra nagy öröm, ha olyan cég jelenik meg a településen, amely hathatósan hozzájárul annak fejlődéséhez

– fogalmazott Fekete Zsolt, polgármester, aki azt is kifejette: – Az építkezésekhez szükséges alapanyagot a bányát üzemeltető Searching4Good Kft. helyben termeli ki, így a jövőben nem kell azt több tíz kilométerről ide szállítani. Ezáltal reményeink szerint a beruházások kivitelezési költségei csökkenni fognak.

Fotó: Ladóczki Balázs / NMH

A városvezető arról is beszámolt, hogy céggel már korábban megkezdték a tárgyalásokat, amelyek során kiderült, hogy a társaság vezetésének magas a szociális érzékenysége. Ennek megfelelően a jövőben olyan tervek is megvalósulhatnak, amellyel a hátrányos helyzetű salgótarjániakat segítik majd.

Utóbbiak között Dávid Máté ügyvezető megemlítette, hogy a területen kitermelt fát a szociális tűzifa programban fogja kiosztani az önkormányzat.

Az egykori bánya a múltban sok helyi infrastrukturális fejlesztést látott el alapanyaggal, de a beruházások leállásakor bezárt. Napjainkban újra nagy lendülettel fejlődik az építőipar, és az alapanyag ellátás sokszor nem tud ezzel lépést tartani. Ez a beruházások akadozásához, a költségek emelkedéséhez vezet

– hangsúlyozta Dávid Máté.

– Eddig a sódert mintegy 100 kilométerről szállították a megyei építkezésekhez, ami jelentős környezetterheléssel járt, az alapanyag ára sokszor megegyezett a fuvardíjjal. Az a legideálisabb, ha az anyagfelhasználás és a nyersanyag kitermelése egymáshoz a lehető legközelebb történik.

A teljes cikk ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.