Március 15-én ünnepeljük az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kezdetét. Egyik legfontosabb nemzeti ünnepünk, amelynek alkalmából egy olyan forradalomra emlékezünk, ahol Európában egyedülálló módon teljesen békésen, vérfürdő nélkül értek el eredményeket ifjaink, a tömeges összefogásnak köszönhetően –írja a Heves megyei hírportál.
De hogyan beszéljünk erről gyerekeknek, hogyan emlékezzünk velük úgy, hogy számukra is érthetőek és átélhetőek legyenek ennek a történelmi napnak az eseményei?
Ebben kíván segítséget nyújtani az Ormánsági Kultúrmisszió és a Keret Alkotó Csoport együttműködésében megszületett „Fényesebb a láncnál a kard” elnevezésű program, amely ráhangoló beszélgetésből, egy pár perces papírszínházból, feldolgozó beszélgetésből és drámajátékokból áll.
A képeket képzőművészek, grafikusok, bábtervezők alkották meg, és Khaled-Abdo Szaida (dramaturg, számos gyerekdarab szerzője) szövegei egészítik ki – tájékoztatta a Heolt Szécsényi Orsolya, könyvtáros.
A foglalkozás teljes hossza 30 perc, 6-10 éves korosztálynak ajánlják.
Az Ormánsági Kultúrmisszió egy eltökélt csapat, mely rengeteg önkéntes munkával, adománygyűjtések segítségével kulturális programokat juttat el az ormánsági aprófalvak családjaihoz és gyermekeihez. A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Hevestéka könyvtárbuszával való együttműködésnek köszönhetően a „Fényesebb a láncnál a kard” elnevezésű program most a Heves megyei óvodás és iskolás csoportokhoz is eljut.
A foglalkozásokat Molnár Zsófia önkéntes tartja, aki végzettségét tekintve bábszínész, jelenleg közművelődési szakemberként dolgozik.
Az eredeti cikk ITT olvasható.
Borítókép: A Könyvtárbuszon lesznek a programok (Fotó: Berán Dániel/ Heves Megyei Hírlap)