– A megyében többen is éltek a mozgóurna lehetőségével, a csütörtöki adatok szerint eddig több mint 1700-an vették azt igénybe – tájékoztatta a Nógrád megyei hírportált, a nool.hu-t dr. Bagó József, a Nógrád Megyei Területi Választási Iroda (TVI) vezetője. Részletezte: a mozgóurna iránti kérelmet a szavazóköri névjegyzékben szereplő, mozgásában egészségi állapota vagy fogyatékossága, illetve fogva tartása miatt gátolt választópolgár nyújthatja be.
A mozgóurna iránti kérelem a közös eljárásban lebonyolított mindkét választásra, így az országgyűlési képviselő-választásra, valamint az országos népszavazásra is vonatkozik.
Kiemelte: amennyiben a választópolgár olyan címre kért mozgóurnát, amely nem abban a szavazókörben található, amelynek névjegyzékében szerepel, illetve olyan címre, amely nem azon a településen található, amelynek névjegyzékében szerepel, a kérelmét egyben átjelentkezésre irányuló kérelemnek is kellett tekinteni. Ebben az esetben a helyi választási iroda vagy a mozgóurna kivitelére illetékes szavazatszámláló bizottság illetékességi területén működő helyi választási iroda döntött az átjelentkezésről, valamint a mozgóurna iránti kérelemről is. Az átjelentkezésre már nincs lehetőség. Aki mozgóurnát kért, a szavazókörben személyesen nem szavazhat.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Mozgóurnás voksolás a legutóbbi parlamenti választáson, Nyíregyházán. (Fotó: MTI/Balázs Attila)