Zenés előadással hangolódtak a Szentestére Nagyvázsonyban

Két év kihagyás után rendezték meg ismét az élő Betlehemet a Kinizsi várnál.

null

A 25 perces zenés előadásban közel százan, óvodások, iskolások, nyugdíjasok, táncosok, dalosok és élő jószágok elevenítették meg a Szent Család történetét – írja a Veszprém megyei hírportál, a veol.hu.

Fábry Szabolcs polgármester, a misztériumjáték ötletgazdája érdeklődésünkre elmondta, először 2016-ban rendezték meg az előadást, amelynek előzménye, hogy a kétezres években baráti körben több családdal elevenítették fel a betlehemezés népszokását. A 2010-es évek közepén a nyugat-európai keresztényellenes megmozdulások után döntött úgy, hogy a karácsonyi hagyomány ápolásába a település apraját-nagyját bevonják. 

Fábry Szabolcs kiemelte, az előadással az is a céljaik között szerepelt, hogy segítsék az ünnepre való ráhangolódásban a résztvevőket és a nézőket egyaránt.

Az öt jelenet szövegkönyvét és forgatókönyvét Fábry Szabolcs dolgozta ki, ehhez Pajer Antal katolikus nagyvázsonyi plébános verseit, népi vallásos és egyházi énekeket is felhasznált, valamint a Szentírás alapján szerkesztett szövegek is bekerültek a misztériumjátékba. A rendezői feladatokat kezdettől fogva Szeles József, a Veszprémi Petőfi Színház színésze látja el, idén az előadást Kaszap István hang- és fénytechnikája segítette. Az első jelenetet – amelyben a napkeleti bölcsek keresik Heródes udvarában a Kisjézust – a nyugdíjasklub tagjai adták elő. A második jelenet – amelyben a szent család szállást keres Betlehemben – szereplőit a helyi általános iskola felső tagozatosai adták.

Az eredeti cikk Zenés előadással hangolódtak a Szentestére Nagyvázsonyban címmel a Veol.hu-n olvasható.

Borítókép: Előadás a nagyvázsonyi várban (Fotó: Veol/Pesthy Márton)


 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.