Az ELTE rendezi az idei informatikai OTDK rendezvényét

A háromnapos online rendezvény március 30-án 10 órakor Roska Tamás Tudományos Előadásával kezdődik.

null

Ahogy már előző cikkünkben is írtuk, az idei OTDK konferenciák új köntösbe kerülnek, hiszen a jelenlegi helyzethez alkalmazkodva az online térben szervezik meg őket. Az Informatikatudományi Szekciónak idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara ad otthont március 30. és április 1. között.

A háromnapos online rendezvény március 30-án (kedden) 10 órakor Roska Tamás nevét viselő tudományos előadással kezdődik (Előadó: Szűcs Judit – doktorjelölt, Szegedi Tudományegyetem, Informatika Doktori Iskola) és április 1-jén (csütörtökön) az eredményhirdetéssel zárul.

A konferencián való részvétel az érdeklődők számára is ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melynek határideje március 25.

A kép illusztráció Fotó: Pexels

A rendkívüli helyzet ellenére rekordszámú pályázat érkezett, összesen 188 hallgatótól 165 dolgozat. Közülük 2 fő középiskolás diák, 98 fő alapképzésben, 88 pedig mesterképzésben tanul. Különböző informatikai szakokról és specializációkról mérhetik össze tudásukat a hallgatók, mint a programtervező-, mérnök-, műszaki-, gazdasági- és agrárinformatikus, bionikus. A 17 hazai és határontúli intézmény résztvevőinek közel 20 százaléka lány.

A rendezvény elsődleges célja támogatni a tehetséges hallgatókat és kutatómunkában való jártasságukat.

A TDK az akadémiai utánpótlás-nevelés mellett szerepet vállal az ipari-innovációs kutatás-fejlesztésben is. Az informatikatudományi szekció dolgozatainak egy része ipari problémákra keresi a választ és a dolgozatok gyakran európai projektek keretében el is készülnek.

A konferenciák alakulásáról és eredményeiről folyamatosan beszámolunk, részletes információk pedig a rendezvény honlapján érhetőek el.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: Pexels

Űrmérnök lennél? A BME mesterképzése segít benne

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar 2019-ben kezdeményezte az űrmérnök mesterképzés elindítását. 2019 őszén el is készült a mesterszak képzési és kimeneti követelménye. Az Oktatási Hivatal jóváhagyása után 2020 decemberében a szakot hivatalosan is bejegyezték, ami azt jelenti, hogy innentől kezdve a magyar egyetemek előtt nyitva áll a lehetőség űrmérnöki képzés indítására. Amennyiben a Műegyetem szakindítási programját megfelelőnek minősítik a hazai szervezetek, 2022-ben már el is indulhat az okleveles űrmérnökök oktatása.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.