Ingyenes mentálhigiénés tanácsadási lehetőségek

Az egészség nem csak testileg, hanem lelkileg is nagyon fontos.

null

Ebben a nehéz helyzetben, amikor hónapok óta be vagyunk zárva és nem adódik sok lehetőségünk a szociális életet élni, nehezebben viselhetjük a hétköznapokat. Éppen ezért hoztunk nektek pár ingyenes mentálhigiénés lehetőséget, amik segíthetnek megküzdeni a jelenlegi mindennapokkal.

Sajnos a köztudatban még most is elterjedt az a nézet, hogy aki pszichológushoz jár, az tuti nem százas. Azonban fontos, hogy ez az attitűd megváltozzon és ne legyen ciki segítséget kérni.

Ha már kipróbáltad meditációt, a mindfullnesst, vagy a jógát, de egyik sem érte el a kellő hatását és már régóta gondolkozol azon, hogy tennél még valamit a mentális egészségedért, akkor itt az ideje, hogy felkeress egy szakembert is.

Ha egyetemre jársz

A felsőoktatási intézmények többsége rendelkezik saját pszichológussal, mely kifejezetten a tanulók segítésére áll rendelkezésre. Nézz körül az egyetemed weboldalán vagy kérdezd meg a tanulmányi osztályt, hogy milyen lehetőségeid vannak.

SOTE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika

Vannak csoportterápiás foglalkozások, amelyekre a (1) 2100-330/51219 számon lehet jelentkezni. Minden esetben szükség van a csoportot megelőző első interjúra, ahol szakemberek döntenek arról, hogy a jelentkező alkalmas-e csoportos terápiára, és melyik csoport a legmegfelelőbb számára.

Ezen túlmenően három féle szakambulancia közül is választhatsz: ADHD, memória és Felnőtt Sürgősségi Pszichiátriai szakambulancia.

SOTE Klinikai Pszichológia Tanszék

Jelentkezés: Első időpontot a titkársági telefonszámon tudsz kérni a 459-1493 számon (nincs e-mailes lehetőség). Első alkalommal egy felmérő beszélgetés történik, amely alapján eldől, hogy tudják-e vállalni a pszichoterápiás kezelését.

Főként olyan fiatalok jelentkezését várják, akik:

  • szorongásos zavarokkal (pánik, generalizált szorongás, szociális fóbia, hipochondriasis, fóbiák),
  • depresszióval,
  • traumatizációval, poszttraumás állapotokkal,
  • evészavarokkal: bulimia, obesitas (elhízás),
  • szomatizációs zavarokkal (például: fejfájás, alvászavarok, funkcionális meddőség, magas vérnyomás) küzdenek.
  • Fontos kiemelni, hogy a Szakambulanciára való bejelentkezéshez szakorvosi beutaló szükséges!

    A csoportterápia egy többszörösen igazolt, hatásos módszer a mentális zavarok kezelésére
    Fotó: PEXELS

    Országos Orvosi Rehabilitációs intézet Tündérhegyi Pszichoszomatikus és Pszichoterápiás Rehabilitációs Osztály

    Az év bármely szombatján 8 és 11 óra között szakképzett terapeuta várja a vizsgálatra

    jelentkezőket, aki segítségedre lesz, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb kezelést, vagy kezelőhelyet. Ha további kérdéseid lennének a foglalkozást illetően olvasd el a gyakori kérdésekre adott válaszokat.

    A bejelentkezéshez háziorvosi, pszichiátriai vagy más szakorvosi beutalóra van szükség.

    Thalassa Ház- Budatétény Pszichoterápiás és Pszichiátriai Rehabilitációs Intézet

    Jelentkezés a [email protected] címen lehetséges, név, telefonszám megadásával. A jelentkezés további menetéről az intézmény weboldalán olvashatsz.

    Minden esetben tájékozódjatok a foglalkozások felől, ugyanis a vírushelyzet nagy valószínűséggel hatással van a rendelések menetére.

    Tartsd szem előtt, hogy nem számít mit gondolnak mások, a lényeg, hogy te jobban legyél és merj cselekedni a jobb közérdeked érdekében, mielőtt még súlyosabb következmények alakulnának ki a rossz lelki állapotod miatt.

    Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.