Következő mérkőzések
Spanyolország
21:002024. július 09.
Franciaország
Hollandia
21:002024. július 10.
Anglia

Egyetemi versenyt hirdettek a költészet szerelmeseinek

A Károli Gáspár Református Egyetem versmondó és versillusztrációs megmérettetést szervez.

null

A Kányádi Sándorról elnevezett versmondó és versillusztrációs versenyt a KRE Tanítóképző Főiskolai Kara a magyarországi és Kárpát-medencei költészet kedvelő egyetemisták számára rendezi meg, visszahozva ezzel, többek között, az általános- és középiskolákból ismerős szavalóversenyek hangulatát. A verseny célja a kultúra- és hagyományápolás, valamint Kányádi Sándor eszmei hagyatékának megőrzése.

A versmondó verseny résztvevőinek kötelezően Kányádi Sándor Volna még vagy Örmény sírkövek versei közül az egyiket, szabadon választott versként pedig egy 20. vagy 21. századi magyar költő művét kell előadniuk május 29-én. Intézményenként maximum két fő jelentkezését várják.

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

A versillusztrációs verseny résztvevői egy szabadon választott Kányádi-verset illusztrálhatnak, ezek beküldésének határideje május 15. éjfél. A pályaművek az illusztráció műfajának megfelelő technikákkal készülhetnek, A/4-es vagy A/3-as méretben.

A versenyekre április 30-áig lehet jelentkezni az intézmény honlapján.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: Pexels

Még lehet jelentkezni a FameLab tudománykommunikációs versenyre

Április 30-ig várják a szervezők a természettudományi, műszaki, orvosi vagy matematikai témával foglalkozó diákok, kutatók, tanárok jelentkezését a FameLab tudománykommunikációs versenyre, amelyet idén rendhagyó módon, online formában rendeznek meg. A megmérettetés célja megtalálni azokat, akik inspirálóan és izgalmasan tudnak beszélni fontos tudományos témákról.

Az elődöntőre a jelentkezési lap kitöltésével és egy maximum három perc hosszúságú videó feltöltésével lehet regisztrálni. Ezt követően a kiválasztott résztvevők egy kétnapos tudománykommunikációs mesterkurzuson vesznek részt, amelyet a téma legjobb brit szakértői tartanak olvasható az MTA honlapján.

A mesterkurzus várhatóan augusztus végén, az országos döntő pedig szeptemberben lesz.

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és a British Council által szervezett megmérettetés országos döntőjén a versenyzőknek idén is három perc áll rendelkezésükre, hogy meggyőzzék a zsűrit és a közönséget előadásuk tartalmával, közérthetőségével és karizmatikus stílusukkal.

A győztes képviselheti Magyarországot a FameLab Nemzetközi Döntőjén, valamint értékes nyereményben is részesül.

A brit Cheltenham Fesztivál indította el az első FameLab versenyt 2005-ben, 2007-től pedig a British Council közreműködésével a verseny nemzetközi lett. A programban 2007 óta több mint 10 ezer fiatal kutató vett részt világszerte. Idén is csaknem 30 ország csatlakozott a versenyhez.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.