Következő mérkőzések
Spanyolország
18:002024. július 05.
Németország
Portugália
21:002024. július 05.
Franciaország

Nem hiszed el, hogy emberek rákerestek ezekre a dolgokra

Vannak olyan vállalkozószellemű emberek, akik egészen új szintekre emelték a kíváncsiskodást

null

Most olyan bizarr Google-kereséseket láthatsz, amiket bármilyen hihetetlen, tényleg begépelt valaki a keresőmotorba.

Öveket bekapcsolni, az internet legrázósabb útjaira tévedünk!

„A macskám meg akar ölni”

A macskák köztudottan öntörvényű és szemtelen kis jószágok tudnak lenni, sokszor pedig úgy tűnik, hogy szándékosan játszanak a gazdik idegeivel. Viszont kíváncsiak lennénk rá, hogy mit művelhetett az a cica, akinek a gazdája egy ilyen keresést futtatott le a Google-ön.

„Véletlenül megöltem a macskámat a szárítógépben”

Az előző pontot figyelembe véve ezt a keresést akár a gyilkos ösztönökkel rendelkező macska elleni bosszúként is lehetne értelmezni. De reméljük, hogy valójában senkinek sem jutott eszébe a szárítógépben megszárítani a macskáját.

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

„Lehet kisbabákat mosogatógépben mosdatni?”

Csak reménykedni tudunk benne, hogy ez a keresés mindössze egy rossz vicc akart lenni, és valójában senki nem gondolta komolyan, hogy mosogatógépbe teszi a gyermekét. De természetesen éppúgy nem ajánlott kisbabát mosogatógépben mosdatni, mint macskát szárítógépben szárítani.

„Vámpír vagyok?”

Nem lehet tudni, hogy ezt a kérdést vajon egy hardcore Alkonyat-rajongó tette fel a Googlenek, vagy valaki valóban gyanús jeleket észlelt magán, mindenesetre nem túl megnyugtató, hogy havonta körülbelül 700 ember keres rá erre.

„Soha ne tegyél parókát egy kutyára”

Sajnos nem fogjuk megtudni, hogy ennek a keresésnek mi lehetett az előzménye, mindenesetre ez egy olyan tanács, amit érdemes lehet megfogadni.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: Pexels

Aktiválni kezdi a kétlépcsős azonosítást a Google

Hosszú évek óta bárki számára elérhető a kétlépcsős hitelesítés a Google-fiókban, azonban a bekapcsolása eddig teljesen opcionális volt. A rendszer nagy hatékonysággal képes megakadályozni a felhasználói fiókokhoz való illetéktelen hozzáférést, függetlenül a beállított jelszó erősségétől – olvasható az Origo cikkében.

Ennek oka, hogy a kétlépcsős hitelesítés (2FA) bekapcsolása után nem elég a nevet és a jelszót tudni a fiókba való belépéshez, de egy SMS-ben kapott vagy mobilon generált belépőkódot is meg kell adni. A kódozás okostelefonon megjelenő kérdőfelülettel is kiváltható, ami nagyon kényelmessé teszi az extra biztonsági réteg használatát, egy koppintással jóváhagyhatóak vagy letilthatóak a belépési kísérletek.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.