Esküvői etikett – biztos, hogy jól csinálod?

Mennyi pénzt kell vinni, mit vegyek fel, kell-e majd táncolnom a menyasszonnyal?

null

Bátortalan kezdés után úgy tűnik, idén végre beindult az esküvő-szezon: a 2021-es nyár a járvány utáni első fellélegzés. Nem csak a maszk eldobása tekintetében lehetünk lazábbak, hanem a nagyobb létszámú összejövetelek is újra zöld utat kaptak. Ám hogy az újdonsült házaspár tényleg élete napját ünnepelhesse a lagzin, mutatunk néhány alapszabályt, amelyet érdemes szem előtt tartani.

Tedd tiszteletedet!

Ha meghívtak, ott a helyed. Annak ellenére, hogy sok extrovertált ismerős hangoztatja bátran, hogy nem akar nagy felhajtást, de ha az invitálás ellenére sem jelennek meg az emberek és lézengeni lehet a szertartás alatt, az igencsak lehangoló. Közeli rokon, barátság esetén még a nyaralást és egyéb születésnapi programokat is illik háttérbe szorítani ennek javára. Arról nem is beszélve, hogy bár egy ideig úgy tűnhet, hogy ki sem látsz a sok esküvőből, azért ne feledd, hogy ezek csak alkalmi „összejövetelek”, amelyek az életkor előrehaladtával szép lassan lecsengenek és utána már csak a következő generáció mulatságaira leszel hivatalos -örömszülő szerepben. Szomorúan hangzik, ugye? Használd ki, menj el, jó móka lesz!

Illusztráció
Fotó: pixabay

Fekete-fehér, igen-nem

Öltözz fel kulturált ember módjára, mondjuk úgy, mint aki egy esküvőre megy. Az íratlan aranyszabályok sora végtelen, de van azért néhány, amit mindenkinek kötelező (lenne) ismernie. A megfelelő irány a diszkrét, szolid elegancia.

  • Először is fontos a szín: a fehér, törtfehér a menyasszony színe. Még akkor sem illik magadra húzni, ha tudod, hogy a menyasszonynak pink ruhája lesz, mert az volt az álma. Ez persze nem jeleti azt, hogy ne lehetne egyáltalán fehéret venni, elvégre az esküvők java-részét nyáron tartják, tehát sanszos, hogy lesz olyan pillanat a nap folyamán, amikor nagyon meleg lesz. Lehet fehér felsőt más színű szoknyával, öltönynadrággal viselni, vagy valamilyen világos árnyalatú ruhát fehér masnival. De az egyszínű fehér ruhádat tartogasd máskorra, ellenkező esetben a násznép tudni fogja, hogy minimális etikett ismereted sincs; vagy még rosszabb, szándékosan szeretnél borsot törni a menyasszony orra alá.
  • A fekete a gyász színe, mondjuk hozzá kell tenni, hogy a „klasszikus kis fekete” mindig örök darab, tehát ezzel kimondottan nem bántasz meg senkit, ha felveszed, de jobb, ha másra esik a választás. Ha ragaszkodsz hozzá mégis, akkor szerencsés döntés, ha feldobod valamivel, egy színes övvel, nyakkendővel, vagy táskával, hogy ne legyen túl komor.
  • A piros a menyecske színe. Jóllehet, ma már egyre kevésbé választják a menyecskék a tűzpiros verziót, a 21. század egyre több teret ad ugyanis az egyéni színeknek, amelyekbe a friss házaspár éjfélkor, a közös táncuk után átöltözik. A régi időkben viszont a menyasszonyok tisztaságát és szüzességét a fehér ruha jelképezte, amit piros ruha váltott, utalva ezzel az új asszony ártatlanságának elvesztésére. Dacára annak, hogy a hagyomány több helyen is csorbult azóta, udvariatlanság, ha pirosat veszel fel vendégként. Itt is a mértékletesség a fontos: kis részben vagy apró kiegészítők formájában azért belecsempészheted a szettedbe.
  • A cikket ITT olvashatod tovább.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.