Ne a matekon múljon a siker az egyetem alatt

Az egyetemi évek mindenki számára meghatározóak, célszerű tehát úgy megélni az egészet, hogy az életre szóló élmény.

null

 Ha úgy gondolod, hogy probléma lesz a matek, érdemes előre gondolkodnod. Íme néhány tipp Mosóczi Andrástól, a mateking.hu alapítójától, hogy ne ez legyen a buktatód! – írja a UniLife. 

A felsőoktatásban szerzett tapasztalatok igencsak fontosak, hiszen ekkor szövődnek életre szóló barátságok, itt születnek komoly szakmai kapcsolatok és itt rakhatjuk le későbbi karrierünk alapjait is. Sokak számára az egyetem mégis hatalmas csalódás,  rengetegen vannak, akik úgy érzik, nem kaptak annyit, mint amennyit elvártak volna. 

Mutatunk néhány tippet, hogy minél jobban kimaxolhasd az egyetemi éveidet és elkerüld a fölösleges buktatókat.

Ne maradj le!

Az egyetemi élet egyik nagy veszélye, hogy jóval nagyobb a szabadság, mint gimiben, igazából a kutya se kérdezi, hogy jegyzetelsz-e órán, vagy, hogy megtanulod-e hétről hétre az anyagot. Nem érdemes azonban sokáig halogatni a tanulást, mert minden tanár egyszerre találja majd ki a félév közepén és végén, hogy ZH-t irat, és bizony nem könnyű egy hét alatt 4-5 tantárgyból több hónap alatt felhalmozódó tananyagot megtanulni. Pláne, ha a felét nem is érted. Az egyetemi bulikat és más fontos közösségépítő eseményeket kár lenne kihagyni, érdemes azonban odafigyelni rá, hogy megmaradjon az egyensúly: legyen egy napi menetrend, amibe valahogyan bele kell azért férnie a tanulásnak is.  

Ne lepődj meg, ha lesznek olyan tanáraid, akiknek az óráin csak két mondatot fogsz érteni.

Az egyik a “Jó napot kívánok” a másik a “Viszontlátásra a jövő héten”. Ez teljesen normális. Matekos tárgyaknál különösen gyakori. Szerencsére matekban nagy segítségedre lehet a mateking.hu, ami nem csak az érettségire készülésre volt jó, hiszen Magyarország legnépszerűbb oktató weboldalának specialitása az egyetemi matematika: 25 egyetem több mint 60 egyetemi matekos tantárgyát találod meg itt, és ahogyan ezt az egyik mateking felhasználó nagyon frappánsan megállapította: “a mateking mintegy 10 perc alatt át tud adni olyan mennyiségű tudást, ami némely előadónak valahogy 90 perc alatt sem sikerül”  Ha van kedved, kukkants bele az ingyenes egyetemi tananyagaikba és keresd meg, melyik egyetemre tervezel menni. Nézelődj egy kicsit és készülj fel a rád váró kihívásokra!

Tájékozódj a túlélési taktikákról

Felsőbb éves diákoktól, az egyetemi HÖK felületein és más egyetemi szervezetek oldalain. Jó, ha képben vagy, hogy mik a buktató tantárgyak és melyek azok, amiket kevesebb tanulással is viszonylag könnyen lehet teljesíteni. 

Tartsd a fókuszt!

Egyetemre elsősorban azért jár az ember, hogy legyen valami, amihez professzionális szinten ért, miközben értékes barátságokat és szakmai kapcsolatokat építhet. Ezeknek a céloknak az eléréséhez fontos néha egy-egy hatalmas buli, vagy pár kellemes sörözés, de közben sose veszítsd el a fókuszt. Ezek azok az évek ugyanis, amikor lehetőséged van megalapozni a jövődet és megtalálni az élet azon területét, ahol igazán profivá válhatsz. Nagyon sokan szenvednek attól, hogy ezt nem találták meg az egyetemi éveik alatt és olyan munkát végeznek, ami nem teszi őket igazán boldoggá.  A “nagybetűs élet” és hasonló közhelyek borzalmasan hangzanak, de az biztos, hogy az egyetemen szükség van egy kis önállóságra. Nyomulni kell és ki kell találnod, mit akarsz az egyetemtől, mert ezt bizony helyetted senki sem fogja kitalálni. Ha passzívan szemlélődsz és várod, hogy majd valaki megmondja mire lesz jó az, amit tanulsz, akkor bizony előfordulhat, hogy csalódni fogsz. Aki keres, az talál…

A teljes cikket ITT érheted el. 

Kiemelt kép: Pexels

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.