Teafilterrel keresik a levegőszivárgást a Nemzetközi Űrállomáson

Nem szűnt meg, csak csökkent a levegőszivárgás a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) felfedezett repedésen át, és továbbra is csökken a nyomás az űrbázison.

Forrás: MW2020. 10. 17. 11:47
Forrás: Pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem szűnt meg, csak csökkent a levegőszivárgás a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) felfedezett repedésen át, és továbbra is csökken a nyomás az űrbázison.

Erről beszélt Anatolij Ivanisin orosz űrhajós a földi irányítóközpontnak tett pénteki jelentésében.

Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA által is élőben közvetített tanácskozáson Ivanisin azt javasolta, hogy megbízhatóbb tömítéssel próbálkozzanak, talán olyannal, amely keményebb anyagból készült. Az asztronauták közben remek szelfiket is készítenek:

A TASZSZ orosz hírügynökség augusztusban adott hírt arról, hogy szivárgást észleltek az ISS-en, és az amerikai-orosz legénység keresi azt a helyet, ahol elszökik a levegő.

Csütörtökön az ISS legénysége arról tájékoztatta a földi irányítóközpontot, hogy a szivárgás helye feltehetően az orosz szegmens központi egységét képező, húszéves Zvezda modul átmeneti rekeszében van. Ezt úgy állapították meg, hogy egy teafiltert lebegtettek, amelynek a sodródásából következtettek az elszökő levegő irányára.

Az űrhajósok azt feltételezik, hogy egy repedésen át távozik a levegő a Nemzetközi Űrállomásról.

A levegőszivárgás csekély, és nem jelent veszélyt az űrállomáson tartózkodókra, de lassan harmadik hónapja foglalkoztatja a fedélzetén tartózkodó űrhajósokat és a Földön nekik segítő szakembereket.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Ez történhet ha közel kerül egymáshoz két űrszemét + videó

Elkerülte az összeütközést két egymáshoz közel került űrszemét – közölte a LeoLabs, a földkörüli pályán keringő objektumokat radarral megfigyelő cég.

Egy már nem működő orosz műhold, a Kozmosz-2004 és egy használaton kívüli kínai rakéta, a Csang-cseng darabjai kerültek egymáshoz 25 méteres közelségbe.

Más kutatók korábban úgy számították, 70 méteres lesz a távolságuk.

A LeoLab közlése szerint péntek reggel nem mutatkoztak űrszemét jelei az Antarktisz felett – olvasható a BBC News honlapján.

Tovább...

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.