Az elmúlt másfél évtizedben rendkívül súlyos lakhatási válság bontakozott ki a rengeteg nagynevű tech cég otthonául szolgáló San Franciscóban és körzetében: folyamatosan nőtt a tőkeerős tech vállalkozások dolgozóinak szállásigénye, a fellendült gazdaság miatt más iparágakban is több dolgozóra volt szükség, mindeközben viszont a városvezetés alig volt hajlandó építési engedélyeket kiadni. A körülmények miatt az egekbe szökött ingatlanárak és albérletárak miatt ezrek kényszerültek elhagyni a várost vagy kerültek utcára – írja az Origo.

Fotó: PIXABAY
Mára olyan szintűvé vált a probléma, hogy a helyzet kiváltásában kulcsszerepet játszott techcégeknél is betelt a pohár, a Tesla és a Hewlett Packard Enterprise után az Oracle is bejelentette a székhelyének Texas államba való áthelyezését, túlságosan magasnak tartja a kaliforniai város ingatlanárait és adóit. Nem pusztán nagyon sok pénz megy el bérköltségben és egyéb kiadásokban, de egyre nehezebben talál dolgozókat, hiszen azok nem képesek vagy hajlandóak Szilícium-völgybe költözni.
Hiába az elsőre meghökkentően magasnak tűnő fizetések, ha az óriási megélhetési költség miatt szinte semmi sem marad az alkalmazottak zsebében.
A cég új székhelyéül kinézett Austinban a messze jobb általános adózási kötelezettségek mellett jelentősen alacsonyabb a megélhetési költség is, így abszolútérték tekintetében kevesebb fizetést kell adnia a dolgozóknak ahhoz, hogy vonzó és kivitelezhető legyen számukra a vállalatnál történő munkavállalás – olvasható az Origo cikkében.
A vártnál nagyobb nyereséget ért el az egyik szoftverfejlesztő cég
Az elemzők által vártnál nagyobb bevételt és nyereséget ért el folyó pénzügyi évének második negyedében az Oracle szoftverfejlesztő és -szolgáltató konszern, mivel a koronavírus-járvány miatt egyre többen dolgoznak otthonról, a távmunka pedig növelte a keresletet a felhőszolgáltatások és a szoftverek iránt.
A csütörtöki tőzsdezárás után közzétett gyorsjelentés szerint a kaliforniai szoftverfejlesztő vállalat a novemberrel zárult második negyedévben – az amerikai számviteli szabványok (GAAP) alapján készült adatsor szerint – 9,8 milliárd dollár, az egy évvel korábbinál 2 százalékkal nagyobb értékesítési árbevételt ért el.
Elemzők valamivel kisebb, 9,79 milliárd dollárra számítottak.