A SpaceX cég Falcon rakétája új világrekordot állított fel: 143 műholddal a fedélzetén bocsátották fel Floridában vasárnap.
Menczer Tamás: A németeket is megvédték a brüsszeli szabályok, ugye, Peti?
A SpaceX cég Falcon rakétája új világrekordot állított fel: 143 műholddal a fedélzetén bocsátották fel Floridában vasárnap.
A korábbi rekordot egy indiai űrjármű tartotta, mely egyszerre 104 szatellitet állított pályára.
Az új rekord is mutatja, hogy komoly strukturális változás megy végbe az űriparban, ami a korábbinál sokkal több szereplő részvételét teszi lehetővé.
A változás a miniatűr, olcsó alkatrészek forradalmának köszönhető, melyek közül sok közvetlenül az okostelefonok és más elektronikus fogyasztási cikkek világából származik. Ez azt jelenti, hogy egyre többek számára elérhető a műholdépítés.
A Falcon a SpaceX tíz saját műholdját is szállította, melyek a globális szélessávú internet biztosítására épülő Starlink telekommunikációs műholdrendszer legújabb darabjai.
A sokféle méretű és formájú szatellit közül a San Franciscó-i Planet cég 48-at küldött az űrbe a Falconnal. Az új küldeménnyel már több mint 200-ra nőtt a cég SuperDove-modelljeinek száma, melyek a Föld felszínét fotózzák naponta, 3-5 méteres felbontással.
A SuperDove műholdjai akkorák, mint egy cipősdoboz, de a Falcon rakományának többi darabja között voltak kávéfőzőnél alig nagyobb, de puhakötésű könyvnél kisebbek is akadtak.
A nagyobb, utazótáskányi méretű műholdak között számos radart is szállított a Falcon. A radarműholdak hagyományosan több tonnás objektumok voltak, űrbe juttatásuk százmillió dolláros költséget jelentett, ám az új alkatrészek látványosan csökkentették a súlyukat – száz kilogramm alá – és az árukat is.
Gyenge üzleti modell miatt búcsúznak a netszóró ballonok
Hoppon maradtak az elszigetelt közösségek, de nem technikai okból.
A Google leánycégeként működő, kísérleti projektekkel foglalkozó „X„ legismertebb kezdeményezése a 2013-ban bejelentett Project Loon. Ennek keretében lebegő bázisállomások segítségével elsősorban olyan közösségek számára kívántak netszolgáltatást nyújtani, amelyek túlságosan távoli helyeken élnek ahhoz, hogy bárkinek is megérje klasszikus infrastruktúrát építeni a kiszolgálásukra. Emellett a netszóró ballonok természeti katasztrófák idején is jól jöhettek volna a normál távközlési szolgáltatások helyreállításáig.
Menczer Tamás: A németeket is megvédték a brüsszeli szabályok, ugye, Peti?
Szalah kicikizte egyik csapattársát, Szoboszlai viszont a belső körébe került + videó
"Te kamupszichológus..." - durván megfenyegette a TV2 sztárja a Házasság első látásra szakértőjét
Nagy megállapodást kötött Svájc az EU-val– és ennek Magyarország is vastagon örülhet
Műveltségi teszt: ha 7-re tudod a választ, már átlagon felett vagy!
Így reagált Szalah Szoboszlai kihagyott helyzetére
Donald Trump ekkor akar találkozni Vlagyimir Putyinnal
Egyre többen lecserélik az olívaolajat, erre az alapanyagra térnek át a vásárlók
Hatnapos hosszú hétvége jön, így lesznek nyitva az üzletek karácsonykor
Oroszország hatalmas támadást indított
A Draghi-jelentés zsákutca!
Hajóbaleset történt a Margit híd közelében + videó
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.