A SpaceX cég Falcon rakétája új világrekordot állított fel: 143 műholddal a fedélzetén bocsátották fel Floridában vasárnap.

Pressman, Soros, pletykák és csúsztatások – bemutatjuk a bírót, aki szabadon engedte a csepeli droggyár gyanúsítottjait
A SpaceX cég Falcon rakétája új világrekordot állított fel: 143 műholddal a fedélzetén bocsátották fel Floridában vasárnap.
A korábbi rekordot egy indiai űrjármű tartotta, mely egyszerre 104 szatellitet állított pályára.
Az új rekord is mutatja, hogy komoly strukturális változás megy végbe az űriparban, ami a korábbinál sokkal több szereplő részvételét teszi lehetővé.
A változás a miniatűr, olcsó alkatrészek forradalmának köszönhető, melyek közül sok közvetlenül az okostelefonok és más elektronikus fogyasztási cikkek világából származik. Ez azt jelenti, hogy egyre többek számára elérhető a műholdépítés.
A Falcon a SpaceX tíz saját műholdját is szállította, melyek a globális szélessávú internet biztosítására épülő Starlink telekommunikációs műholdrendszer legújabb darabjai.
A sokféle méretű és formájú szatellit közül a San Franciscó-i Planet cég 48-at küldött az űrbe a Falconnal. Az új küldeménnyel már több mint 200-ra nőtt a cég SuperDove-modelljeinek száma, melyek a Föld felszínét fotózzák naponta, 3-5 méteres felbontással.
A SuperDove műholdjai akkorák, mint egy cipősdoboz, de a Falcon rakományának többi darabja között voltak kávéfőzőnél alig nagyobb, de puhakötésű könyvnél kisebbek is akadtak.
A nagyobb, utazótáskányi méretű műholdak között számos radart is szállított a Falcon. A radarműholdak hagyományosan több tonnás objektumok voltak, űrbe juttatásuk százmillió dolláros költséget jelentett, ám az új alkatrészek látványosan csökkentették a súlyukat – száz kilogramm alá – és az árukat is.
Gyenge üzleti modell miatt búcsúznak a netszóró ballonok
Hoppon maradtak az elszigetelt közösségek, de nem technikai okból.
A Google leánycégeként működő, kísérleti projektekkel foglalkozó „X„ legismertebb kezdeményezése a 2013-ban bejelentett Project Loon. Ennek keretében lebegő bázisállomások segítségével elsősorban olyan közösségek számára kívántak netszolgáltatást nyújtani, amelyek túlságosan távoli helyeken élnek ahhoz, hogy bárkinek is megérje klasszikus infrastruktúrát építeni a kiszolgálásukra. Emellett a netszóró ballonok természeti katasztrófák idején is jól jöhettek volna a normál távközlési szolgáltatások helyreállításáig.
Pressman, Soros, pletykák és csúsztatások – bemutatjuk a bírót, aki szabadon engedte a csepeli droggyár gyanúsítottjait
Nyilasi Tibor életét szívműtét mentette meg, jelenleg is kórházban van
„Vagy én győzök, vagy a kór!” - Schmuck Andor megtörte a csendet súlyos betegségéről
Minimálbér 2026: így emeli a kormány a fizetéseket – lesz fegyverpénz is
Újabb rettenetes helikopter-baleset történt, azonnal rohantak a tűzoltók
„Üsd a magyar fejét!" – nagy a csönd Szlovákiában, bosszút ígérnek a magyarok a gyalázásért
Zelenszkij bajban van, fogy az amerikaiak türelme
A Szeged után a Fradit is megverte a Győr a férfi kézilabda NB I-ben
Elképesztő luxusban élnek a Tisza Párt politikusai
Ronnie O’Sullivan a fasorban sincs, állandóan gúnynevet említenek vele kapcsolatban
Nagy Bandó András legújabb eszement kirohanása sokat árthat Magyar Péternek
Brutális haciendákból örömködnek a magyarok romló életszínvonalán a tiszás arisztokraták
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.