Újra használhatják az amerikaiak a TikTok és a WeChat appokat

Az Egyesült Államok visszavonja a kínai TikTok videómegosztó alkalmazásra és a szintén kínai WeChat közösségi platformra az előző adminisztráció által kiszabott tranzakciós tiltásokat.

Forrás: Mediaworks/teol.hu2021. 06. 22. 15:51
Újra használhatják az amerikaiak a TikTokot Forrás: Pixabay
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az amerikai kereskedelmi minisztérium mostani döntése azt jelenti, hogy az amerikai állampolgárok újra letölthetik és használhatják a ByteDance pekingi központú vállalatcsoport (TikTok), valamint a Tencent kínai internetes óriáscég (WeChat) tulajdonában lévő applikációkat.

Az intézkedésre azután kerül sor, hogy Joe Biden amerikai elnök a hónap elején visszavonta az előző, Donald Trump vezette adminisztráció által hozott – e két platformra, anyavállalataikra és leányvállalataikra vonatkozó – tiltó rendeleteket.

Donald Trump 2020 augusztus elején írta alá az applikációk letöltésének betiltásáról szóló rendeletet. A Trump-kormányzat akkor azzal érvelt, hogy a platformok révén a Kínai Kommunista Párt amerikai állampolgárok bizalmas adataihoz férhet hozzá, és ez a kormányzat álláspontja szerint nemzetbiztonsági kockázatot jelent az Egyesült Államok számára.

A kínai törvények szerint ugyanis a vállalatoknak – kérésre – kötelezően ki kell szolgáltatnia az adatokat a kínai hatóságoknak. A TikTok ezt mindig következetesen tagadta, és az ártatlanság vélelmével érvelve leszögezte, hogy az amerikai felhasználók adatait az Egyesült Államokban és Szingapúrban tárolják, ahová nem terjed ki Kína joghatósága.

Újra használhatják az amerikaiak a TikTokot
Fotó: Pixabay

Szakértők szerint azonban az új kabinet intézkedései nem jelentik azt, hogy a kínai vállalatok alkalmazásait ellenőrzés nélkül használhatják az Egyesült Államokban.

Ezt támasztja alá az is, hogy Joe Biden a hónap elején arra utasította a kereskedelmi minisztériumot és a szövetségi ügynökségeket, hogy kövessék figyelemmel a TikTokhoz hasonló alkalmazásokat, amelyek veszélyt jelenthetnek a nemzetbiztonságra. Ezen kívül 120 napon belül egy javaslatot kell letenniük az asztalra „a külföldi vállalatok által megszerzett, vagy ellenőrzött amerikai adatok védelmének ügyében”.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Okosóra formájában térnek vissza a virtuális kedvencek

Az ezredforduló tájékán általános iskolába jártak és a szüleik garantáltan ismerik a Tamagotchit, akkoriban ez volt az egyik legnagyobb őrület a fiatalok körében. A japán Bandai által készített, kvarcjátékszerű kütyüben a gyerekek virtuális kedvenceket istápolhattak, például etetniük kellett azokat, minijátékokon és jutalomfalatokon keresztül boldogan kellett tartaniuk a teremtményeket.

Tovább...

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.