Mindezt természetesen a Facebook is lehetővé teszi, ám kizárólag egyenként és manuálisan lehet leiratkozgatni a frissítésekről és kilépegetni a közösségekből, ami egy tipikus felhasználó esetén rendkívül időigényessé és fárasztóvá teszi a műveletet. A kiegészítő pillanatokra redukálta a munkaidőt.
A Facebooknak természetesen nem tetszett a kiegészítő, így még a nyáron ügyvédi felszólításban támadt a készítőjére: a fejlesztői szerződésének és a márkájával kapcsolatos jogok megsértésére hivatkozva többek közt letiltotta a fejlesztő instagramos és facebookos profiljait, örökre kitiltotta őt az összes szolgáltatásából, szintén örökre megtiltotta számára a szolgáltatásaival bármilyen módon interakcióba lépő szoftverek készítését, és persze felszólította az Unfollow Everything terjesztésének azonnali befejezésére.
Az Unfollow Everything valóban sértette a fejlesztői szerződést, ugyanis automatizált módon tett lehetővé felhasználói interakciókat a Facebookon, ezt pedig céltól függetlenül tiltja a szolgáltatás. Ennek ellenére nyilvánvalóan üzleti érdekből küldött ügyvédet Barclay nyakára a vállalat, a fejlesztő kiegészítője kivégezte a felhasználók folyamatos bevonzásában, ezáltal pedig a pénzkeresésben kritikus szerepet játszó hírfolyamot.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
(A borítókép csak illusztráció. Forrás: Flickr)