A változtatásra a blokkláncot használó Age of Rust fejlesztője hívta fel a figyelmet, a játékában egyes fejtörők megoldásáért klasszikus jutalmak vagy achievementek mellett NFT-k is járnak. A különféle zavaros elméleteket és hitvallásokat figyelmen kívül hagyva ebben van ráció, hiszen az NFT-ket sikeresen begyűjtött játékosok képesek lehetnek valódi pénzért eladni azokat.
A videójátékok világán kívül mostanra bebizonyosodott, hogy óriási pénz van az NFT-kben, nemrég például egy kisfiú gépi módon legenerált, bálnákat mutató kis képecskékkel kereste magát degeszre.
Emellett persze a videójátékok esetében további potenciál is van az NFT-kben, a megszerzésük utáni szimpla kereskedés mellett a fejlesztők például játékbeli tartalmak elérhetőségét is hozzájuk köthetik. Megtehetik mondjuk azt, hogy a multiplayer játékukba tett vonzó hőssel csak olyanok is játszhatnak, akik rendelkeznek a feloldására használható, limitált darabszámban keringő NFT valamelyikével.
A fejleményre válaszul a rivális Epic Games Store közölte, hogy nyitott az NFT-s játékok ötletére, bár a szabályozásukkal kapcsolatos részleteket még át kell gondolniuk az illetékeseknek.
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Kiemelt kép: Pexels