A megtapasztalható virtuális valóság (VR), amelyet Revaz Florian Cabot informatikussal közösen fejlesztett, másodpercenként kilencven képből áll össze. Ennek alapját nyolc adatbankból származó több terabájt adat adja, amelyeket csillagászok és asztrofizikusok a Földön és a világűrben gyűjtöttek.
A Virup a jövőbe is lát: szimuláció segítségével bemutatja, hogyan nézhet ki a Tejútrendszer és az Androméda-galaxis jövőbeli összeütközése.
Jelenleg a tudósok azon dolgoznak, hogy még több égitestet, például aszteroidákat, csillagködöket és pulzárokat is bevonjanak a háromdimenziós alkalmazásba.
A virtuális űrbéli sétához VR-eszközök mellett szükség van egy számítógépre, melyen a program futhat és elegendő tárhelyre az asztrofizikai és kozmológiai adatokhoz
– olvasható az egyetem közleményében.
Borítókép: Hadrien Gurnel, a Lausanne-i Szövetségi Műszaki Egyetem (EPFL) Kísérleti Muzeológia Laboratóriumának szoftverfejlesztő mérnöke háromdimenziós szemüveggel tanulmányozza a világmindenség legrészletesebb térképét. Fotó: MTI/EPA/Keystone/Laurent Gillieron