Csendben javíthatták az apró játékkonzol kontrollerét

Eleinte sokan szkeptikusak voltak a megoldással kapcsolatban, azonban a könnyű barkácsjellege miatt mégis kipróbálták.

Forrás: origo.hu2021. 07. 29. 13:33
A Nintendo Switch két oldalán lévő kontrollerek Forrás: pixabay
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az USA-ban jelenleg mindhárom nagy konzolgyártó csoportos perek alatt áll a termékeikhez járó vagy vásárolt gamepadek driftelési gondjai miatt. A sodródási probléma során a kontrollerek joystickjai fantom mozgásokat érzékelnek, ami minimum bosszantó, sok esetben pedig irányíthatatlanná teszi a játékokat. A végeredményt tekintve a jelenség egyenértékű azzal, mint amikor a számítógépeknél rejtélyesen vánszorog az egérmutató a képernyőn, ezzel jó eséllyel szinte mindenki találkozott már – olvasható az Origo oldalán.

Július elején egy VK nevű youtuber megosztott egy potenciális megoldást a Nintendo Switch konzol driftelési problémájára, ennek során a Joy-Con burkolatának belső felében két csík megfelelő helyre ragasztása látszólag teljesen megoldotta a problémát.

A Nintendo Switch két oldalán lévő kontrollerek
Fotó: pixabay

Természetesen sokan szkeptikusak voltak a megoldással kapcsolatban, azonban a könnyű barkácsjellege miatt mégis kipróbálták, a tapasztalataik pedig univerzális pozitívnak tűnnek. Egyelőre nem világos, hogy a csíkok hosszú távon is képesek-e megakadályozni a driftelési problémát.

A teljes cikk ITT érhető el.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.