Tortával ünnepelték a negyvenéves Golot a Budapesti Állatkertben

Tortával ünnepelték a negyvenéves Golo nevű hím gorillát a Budapesti Állatkertben, az emlős születésnapja vasárnap lesz, de az intézmény gondozói már pénteken felköszöntötték az ünnepeltet – közölte a Fővárosi Állat- és Növénykert pénteken az MTI-vel.

Forrás: MTI2020. 09. 26. 11:07
Budapest, 2020. szeptember 25. Golo, a Fõvárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak (Gorilla gorilla gorilla) vezérhíme az emberszabású majmok házában 2020. szeptember 25-én. A gorilla szeptember 27-én tölti be negyvenedik életévét. A stuttgarti születésû állat 1989 óta él a fõvárosi állatkertben, ahol két nõsténytõl öt utódja születetett, és nyolc unokája van. MTI/Balogh Zoltán Fotó: Balogh Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A stuttgarti születésű állat 1989 óta él a magyar főváros állatkertjében, ahol az idők során két nősténytől összesen öt utódja születetett, ma már nyolc unokája is van. Golo, a budapesti gorillacsapat vezére különleges, a gorillák szája íze szerint elkészített tortát kapott – olvasható a közleményben.

Mint írják, a torta alapja piskóta volt, amelyre gránátalmás túrókrém került, a tetejét pedig különféle gyümölcsökkel, többek között almával, barackkal, eperrel, málnával és kiwiszeletekkel díszítették a gondozók. A torta oldalára hosszában félbevágott banánokat szegeztek fel ropival. A születésnapi finomságokból természetesen jutott az ötfős gorillacsapat többi tagjának is. A zsúron használt tányérok is ehető anyagból, préselt búzakorpából készültek.

Golo 1980. szeptember 27-én született a stuttgarti Wilhelma Állat- és Növénykertben. Golo és egy Liesel nevű nőstényt frigyéből az évek során három kölyök született a magyar fővárosban; Dango, Gorka, majd Ebobo. A fent említett három utódon kívül Golónak még két másik kölyke is született Budapesten egy fiatalabb nősténytől. Golo öt gyereke közül Dangónak, Gorkának és Ebobónak már saját utódaik is vannak, így Golo nyolcszoros nagypapának számít.

A kommüniké emlékeztet, hogy a természetben a gorillák ritkán élnek 35-40 évnél tovább. Az állatkerti állatok rendszerint sokkal magasabb kort élnek meg, mint a természetben élő fajtársaik. A jelenség legfőbb oka az, hogy az állatkerti élet sokkal kevésbé küzdelmes. A leghosszabb ideig élt ismert gorilla, szintén egy állatkerti állat, sőt, a világ első állatkerti születésű gorillája volt. A Colo nevű nőstény néhány héttel még a hatvanadik születésnapját is túlélte.

A gorillák fajai és alfajai közül a Budapesti Állatkertben az Afrika középső részének nyugati felében őshonos nyugati síkvidéki gorillákkal (Gorilla gorilla gorilla) foglalkoznak. Ezek az állatok a természetben kritikusan veszélyeztetettnek számítanak. A Fővárosi Állat- és Növénykert 1989 óta vesz részt annak a tenyészprogramnak a munkájában, amely az európai állatkertekben élő gorillák természetvédelmi célú szaporítását hangolja össze – áll az összegzésben.

Fontos, hogy megfelelő minőségű legyen kedvencünk eledele

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.