Thomas Cromwellnek, VIII. Henrik király főkancellárjának egykori londoni otthonába ad részletes betekintést egy új tanulmány.
Újpesti időközi választás: elsőként gyűjtötte össze az aláírásokat a kormánypártok jelöltje
Thomas Cromwellnek, VIII. Henrik király főkancellárjának egykori londoni otthonába ad részletes betekintést egy új tanulmány.
Nick Holder történész leveleket, bérleti szerződéseket, kutatásokat és leltári jegyzeteket áttanulmányozva térképezte fel Cromwell Tudor-kori házát – írja a BBC hírportálja.
A hajdanán a londoni Cityben álló pazar épület megépítése legkevesebb 1600 fontba kerülhetett.
A Journal of the British Archaeological Association című folyóiratban publikált tanulmány szerint 1535-re ez volt az egyik legnagyobb és legfényűzőbb magánrezidencia a Cityben, 58 szobájával, valamint a személyzet manzárdszobáival és hatalmas kertjével.
A palota egyszerre szolgálhatott családi otthonként, adminisztrációs központként és szórakozásra alkalmas helyként.
Az Exeteri Egyetemen dolgozó Holder szerint ez a pazar épület „volt az a hely, ahová Cromwell hazatért éjszakánként, miután az udvarban töltötte a napot VIII. Henrik szolgálatában”.
Az épület adott otthont Cromwell személyes fegyvertárának is, benne több száz vértezetnek, csaknem száz sisaknak, íjaknak és nyilaknak.
Cromwell a jelek szerint a „földrablástól” sem riadt vissza: egy 6,7 méteres földsávot is elkobzott, hogy megnagyobbítsa kertjét feltehetőleg egy teke- és egy teniszpálya kialakítása céljából. Holder szobáról-szobára elemezte Cromwell korábbi londoni otthonát, egy szomszédos, 14 szobás lakóházat is.
A történész szerint az átvizsgált dokumentumok betekintést adnak Cromwell máig tisztázatlan vallási nézeteibe: otthonának 1520-as évekbeli leltárjegyzetei alapján a később kegyvesztetté vált főkancellár nem tűnik radikálisnak, sokkal inkább hagyományos angol kereszténynek.
Az épületekhez kapcsolódó iratokat a Drapers' Company archívuma őrizte. A szervezet Cromwell 1540-ben való lefejezését követően vásárolta meg a bukott kegyenc házát.
Elárverezik Napóleon 1807-es hadjáratán viselt kalapját
Napóleonnak egy feltehetően az 1807-es hadjáraton viselt, fekete filcből készült kétsarkú kalapjára lehet licitálni a Sotheby’s párizsi árverésén, amelyet a francia császár halálának kétszázadik évfordulója alkalmából rendeznek.
A 19. század elején az ilyen kalapokat a sarkokkal előre, illetve hátrafele viselték, ám Napóleon, hogy felhívja magára a figyelmet, elfordítva hordta a fejfedőt.
Uralkodása ideje alatt a császár nagyjából 120 kalapot hordott. A fejfedőket általában a Poupart & Cie cég biztosította számára, darabonként mintegy 60 frankos áron. Mára nagyjából 20 kalapja maradt fenn, amelyek többségét múzeumokban őrzik.
Újpesti időközi választás: elsőként gyűjtötte össze az aláírásokat a kormánypártok jelöltje
Megszólalt a Skóciában eltűnt ikrek édesapja, összetört a család
Nem tartott sokáig a házasság: másfél év után válik az álompár
Több országnak keményen odacsapott az EU, köztük Magyarországnak is
Téged is kínoz a farkasóra? Így kerüld el éjszaka
Nincs megállás, tovább csökken az üzemanyagok ára – kiderül, kik örülhetnek most
Megtalálták a serdülőkori öngyilkosságok egyik fő okozóját, mutatjuk, mi az
Ilyen gyakran kell takarítani a hűtőt, hogy mindig ragyogóan tiszta legyen
Izzott a levegő stúdióban, Csintalan olyat mondott, hogy beleremegett a mennyezet
Nincsenek véletlenek: Arne Slot Kerkez Milosról beszélt a Liverpool meccse után
Muráti Lilit egy elhagyatott villa udvarán akarta kivégezni a kommunista rendőr
Magyar Péternek lefagyott a mosoly az arcáról, megrogyott a váratlan pofontól
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.