A Dolce & Gabbana kommunikációs és marketinges szóvivője közleményében hangsúlyozta, hogy a cég olyan fenntartható jövőn dolgozik, amelyben nem szerepel az állati szőrme felhasználása. A bejelentés szerint azonban a szőrmekészítő mesterekkel továbbra is együtt dolgoznak, hogy megőrizzék a munkahelyeket és a mesterségbeli tudást.
Olaszországban az idei évtől tilos a szőrmés állatok tenyésztése. Az utóbbi két évtizedben mintegy húsz országban tiltották meg vagy korlátozták állatok tenyésztését pusztán a szőrméjükért.
A milánói divatház, amely a Humane Society International nemzetközi állatvédő szervezettel karöltve jelentette be döntését, olyan divatmárkákhoz csatlakozik a vállalásával, mint az Armani, a Gucci, a Prada és a Moncler, amelyek már elfogadták a Fur Free Alliance (Szőrmementes Szövetség) nemzetközi állatjogi hálózat útmutatását. A Moncler szintén a közelmúltban jelentette be ez irányú vállalását. Az olasz cég 2024-től lesz „szőrmentes”, az utolsó termékek, amelyeket még állati szőrme felhasználásával készítettek, a 2023-as őszi–téli kollekcióban jelennek meg – írja a VG.
A bejelentés kedvező fogadtatásra talált a Humane Society International berkeiben is, a szervezet egyik igazgatója szerint Olaszország a szőrmementes divat központjává vált, mára számos világmárka – például az Armani, a Prada, a Versace, a Valentino és a Gucci – hagyott fel az állati szőrmék használatával.
Az eredeti cikk ITT érhető el.